В Україні лісорубів зобов’язали фотографувати деревину: навіщо це рішення
Уряд для боротьби із "сірим" ринком деревини запровадив в Україні обов'язку фотофіксацію для всіх лісокористувачів.
Про це повідомило Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів, пише Рубрика.
У чому проблема?
Під час вирубки дерев було дуже важко відстежити скільки та куди саме був відправлений товар.
Теоретично співробітники лісових господарств могли перебити бирки та вивезти за однією ТТН декілька партій деревини приблизно однакового обсягу.
Виявити ж підміну при перевірці автомобіля на дорозі досить складно, бо формально у водія всі документі нібито відповідають дійсності.
Яке рішення?
Раніше Державне підприємство "Ліси України" в обов'язковому порядку у товарно-транспортних накладних (ТТН) запровадило додавати світлини завантажених на автомобіль колод.
Це одна зі складових проєкту з удосконалення контролю за обігом деревини, який запровадили лісівники під час реформування галузі.
Як пояснив очільник відомства Руслан Стрілець, тепер система електронного обліку деревини формуватиме накладну лише після завантаження фото лісовоза з деревиною.
Як це працює?
"Сьогоднішнє рішення Уряду залишило в минулому ще одну можливість для фальсифікацій. Адже інформація про ТТН є відкритою. Кожен може перевірити справжність документів на сайті ДП "ЛІАЦ" за номером ТТН або номером лісовоза.
До речі, вже пів року ця послуга у тестовому режимі успішно працює у філіях ДП "Ліси України". Тепер вона є обов'язковою для всіх лісокористувачів", – зазначив міністр.
Як пояснив очільник відомства Руслан Стрілець, тепер система електронного обліку деревини формуватиме накладну лише після завантаження світлин лісовоза з деревиною.
Завантажена на лісовози деревина фотографується з чотирьох ракурсів, після чого світлини завантажуються в систему ЕОД. Малюнок складеної деревини є унікальним, продублювати його неможливо, тож накладну вдруге не використаєш, розповіли в міністерстві.
Окрімрім того, інформація про ТТН є відкритою, що дозволить кожному перевірити справжність документів на деревину на сайті "ЛІАЦ".