У Мін'юсті заявили, що без військового квитка можуть бути недоступні "сотні, якщо не тисячі" державних послуг
Громадянам України, які є військовозобов'язаними, можуть обмежувати надання державних послуг без військово-облікових документів, при чому мова може йти в найближчому майбутньому про "сотні, якщо не тисячі" послуг.
Про це розповів міністр юстиції України Денис Малюська в інтервʼю Еммі Антонюк для "Це ніхто не буде дивитись".
Як пояснив очільник відомства, закон про адміністративні послуги передбачає, що при зверненні громадян за якоюсь послугою держава може вимагати військово-облікові документи.
Малюська зауважив, що така вимога дозволить військовозобов'язаним "з'являтись на радарах держави".
"Я не можу сказати, що ми повсюдно запровадили такі механізми (вимога надати військові документи – ред.).
Але, на моє переконання, він буде з'являтись все частіше. Все частіше для надання послуг військовозобов'язаним держава буде запитувати військово-обліковий документ", – сказав міністр.
Малюська юстиції також зазначив, що очікувати масштабної реформи не варто, бо українське законодавство вже передбачає можливість вимагати військовий квиток. За його словами, мова йде про "сотні, якщо не тисячі" послуг, при наданні яких можуть попросити надати військово-обліковий документ.
Глава Мін'юсту додав, що для певних послуг таку вимогу не будуть запроваджувати. Це послуги, що стосуються членів сім'ї військовозобов'язаного та дітей військовозобов'язаного. Для критично важливих послуг такої вимоги не будуть запроваджувати.
За словами Малюськи, військово-облікові документи вимагатимуть при наданні послуг, потрібних для "гарного життя та особистого комфорту" військовозобов'язаного.
Зміни для військовозобов'язаних після прийняття закону про мобілізацію
Нагадаємо, 18 травня набув чинності новий закон про мобілізацію в Україні, який посилює мобілізаційні заходи. Кабінет міністрів останніми днями ухвалив пакет постанов, якими затверджуються порядки мобілізації та військового обліку.
Також повідомлялось, що Міністерство оборони для військовозобов'язаних, призовників та резервістів запустило мобільний застосунок "Резерв+", де можна буде оновити свої дані.
Платформа запрацювала з 18 травня — у день набуття чинності оновленого закону про мобілізацію, згідно з яким, всі чоловіки віком 18-60 років протягом 60 днів (до 16 липня включно) повинні оновити свої облікові дані.
Уже 18 червня у "Резерв+" з'явиться QR-код, що остаточно прирівняє дані з електронного реєстру "Оберіг" до паперового документа. Станом на 5 червня оновили дані вже понад 1,6 млн військовозобов'язаних, призовників та резервістів, понад 200 тисяч з них — жінки.
Повноцінна версія "Резерв+" зʼявиться вже влітку. Тоді й у додатку буде електронний військовий квиток.
З набранням чинності новим законом штрафи підвищаться в кілька разів. Зокрема, фактично запроваджуються три режими – порушення, повторне порушення та порушення під час воєнного стану.