fbpx
Сьогодні
17:35 06 Чер 2024

Укргідроенерго: Україна знала, що війська рф підірвуть Каховську ГЕС, але не в таких масштабах

Херсон наступного дня після російського теракту. Це правий берег — вищий за лівий, але й тут будинки були майже повністю затоплені, і врятуватись від повені була можливість лише в тих, хто вчасно евакуювався або піднявся на дах або на вищі поверхи багатоквартирних будинків.

Ще у вересні 2022 року Україна знала, що російська федерація планує замінувати та підірвати Каховську гідроелектростанцію, проте тоді ніхто не думав, що агресори зруйнують її повністю.

Про це розповів гендиректор "Укргідроенерго" Ігор Сирота в інтерв'ю для "Ми-Україна".

Очільник компанії розповів, що російські окупанти заздалегідь почали завозити вибухівку на Каховську ГЕС.

Як зауважив Сирота, вже тоді було зрозуміло, що росіяни хочуть замінувати обладнання та підірвати агрегати, щоб зробити станцію неактивною.

"Ми думали, що побачивши контрнаступ ЗСУ, який відбувся тоді у Харкові та Херсоні, росіяни хочуть замінувати обладнання та підірвати агрегати, щоб нам залишилась непрацююча станція.

Але ми ніколи не могли подумати, що вони дійдуть до такого маразму, щоб підірвати повністю всю станцію. Це взагалі не вкладається ні у які рамки, і неможливо зрозуміти їх мотиви", – зазначив Сирота.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС

Російські загарбники захопили головну споруду Північно-Кримського каналу і Каховську ГЕС 24 лютого 2022 року. Каховська ГЕС розташована за 5 км від захопленої росіянами Нової Каховки. Забір води для розблокованого окупантами з початку вторгнення Північно-Кримського каналу проводиться саме в Каховському водосховищі.

Російські окупанти зруйнували Каховську ГЕС 6 червня 2023 року. Це стало чи не наймасштабнішим екологічним злочином. Після підриву греблі було затоплено близько 600 кілометрів квадратних території, зруйновано будинки. Загинули люди й тварини.

Після руйнування дамби Каховської ГЕС до зони надзвичайної ситуації потрапили 180 населених пунктів Херсонської, Дніпропетровської та Миколаївської областей, у яких проживало майже 900 тисяч населення. 

За даними поліції станом на 6 червня цього року внаслідок цієї техногенної катастрофи 33 людини загинули, ще 28 були поранені, серед них 5 поліцейських. Окрім того, 158 осіб тоді зникли безвісти, місце перебування 64 із них встановили.

На Херсонщині через руйнування Каховської дамби були затоплені нафтопереробні заводи, автозаправні станції, теплоелектростанції та різноманітні склади – сукупно 32 об'єкти.

За попередньою інформацією, у воду витекло близько 150 тонн моторного мастила у перші дні катастрофи.

Тоді в Укргідроенерго заявили, що Каховська ГЕС повністю зруйнована і відновленню не підлягає.

Кабінет міністрів та ООН оцінюють розмір збитків від підриву Каховської ГЕС у понад 11 млрд доларів, найбільших прямих збитків завдано енергетичному та житловому секторам.

"Рубрика" зібрала аргументи за і проти відновлення зруйнованого росіянами водосховища. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Чи потрібно відновлювати Каховське водосховище: зважуємо за та проти".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: