Для українського бізнесу USAID оголосив грантову програму на 25 мільйонів доларів
Проєкт USAID "Інвестиції для стійкості бізнесу" оголошує про початок приймання грантових заявок для збільшення фінансування малого та середнього бізнесу України: грантова програма містить 25 млн доларів.
Про це пише Рубрика, посилаючись на пресреліз організації.
Яке рішення?
"До участі в програмі запрошуються фінансові партнери приватної форми власності, а саме банки, небанківські установи, консалтингові компанії, інвестиційні фонди, фінтех-компанії, постачальники виробничих ресурсів, інші посередники, юридично зареєстровані в Україні", – повідомили в агенції.
Як це працює?
Так, програма передбачає надання двох типів грантів:
- Гранти типу А – "Гранти через фінансових посередників" – пропонуються для фінансових посередників, які запропонують інноваційні підходи з метою здешевлення фінансування для малого та середнього бізнесу, зменшення витрат на обслуговування клієнтів, а також впровадження інших рішень та заходів, що полегшують доступ підприємств до фінансових ресурсів. Особлива увага при відборі заявок приділятиметься підтримці підприємств, що постраждали від війни.
Загальний обсяг фінансування для грантів типу А становить 10 млн дол. США.
- Гранти типу Б – "Грантове партнерство для співінвестування у МСП" – ціллю є створення партнерств із приватними фінансовими установами для співфінансування малих та середніх підприємств, насамперед тих, що постраждали від війни (кредити або інше фінансування від фінансової установи у поєднанні із грантами від Проєкту).
Загальний обсяг фінансування для грантів типу Б становить 15 млн дол. США.
За задумом організаторів, гранти мають сприяти:
- збільшенню продажів, експорту,
- створенню нових робочих місць у бізнесі.
Вони розраховані на реалізацію впродовж наступних 1-2 років.
- Традиційний кредит, включаючи кредити на робочий капітал та інвестиційні кредити;
- Альтернативне фінансування, пов'язане з комерційними операціями: лізинг, факторинг, замовлення на закупівлю, фінансування ланцюга постачання та запасів;
- Страхування або інші інструменти зниження ризику;
- Ланцюг поставок, ланцюжок створення вартості, торгівля та фінансування ресурсів для українських фермерів та агробізнесу;
- Приватні інвестиції;
- Інноваційні рішення для покращення інфраструктури фінансового сектора;
- Партнерство для надання спільного фінансування МСП коштом гранту, наданого Проєктом.
Кінцевий термін подання заявок на отримання грантів – 12 липня 2024 року. Подати онлайн заявку на отримання гранту можна на порталі проєкту.
Нагадаємо, як писала "Рубрика", після початку повномасштабного вторгнення український бізнес зіткнувся з неабияким викликом: ніхто не розумів, що буде далі, чого чекати і як діяти. Водночас постраждали як великі, так і малі підприємства — просто в різних масштабах. Щось було знищено. Щось окуповано. Щось не змогло відновитися й адаптуватися під умови сьогодення.
Проте кризу недаремно вважають у тому числі й шансом: сьогодні є й ті, для кого війна стала поштовхом до дій у відкритті нової справи або розвитку вже чинної. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Чи дієві гранти від Дії? Як отримати фінансування на відкриття та розвиток власної справи".