В Україні хочуть зняти фільм за мотивами культової книги Нестайка “Тореадори з Васюківки”
На екранізацію найпопулярнішої дитячої книги "Тореадори з Васюківки" Всеволода Нестайка отримали права українські режисери Роман Краснощок та Антон Чистяков.
Окрім того, додав нові сюжетні лінії.
"Тореадори з Васюківки" — трилогія українського письменника Всеволода Нестайка, написана у 1963—1970 роках.
За сюжетом двоє друзів Ява та Павлуша, що живуть у селі, бажають прославитися на весь світ. Для цього вони намагаються стати тореадорами, зловити іноземних шпигунів, підкорити Київ та багато іншого.
"Головний мотив книги—справжня дружба та дорослішання", додають режисери.
Вони також зазначили, що були шанувальниками цієї книги зі шкільних часів і завжди мріяли побачити екранізацію. Тому тепер вони можуть здійснити "не лише мрію свого дитинства, а й мрію всіх інших дітей".
Варто додати, що Роман Краснощок та Антон Чистяков здобули ступінь магістра за спеціальністю "Режисер ігрового кіно" у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого.
Яка вона – українська ідентичність? Шукаємо відповіді у "Живій бібліотеці" програми RIGHTS NOW! фестивалю Docudays UA
Що відомо про українського письменника Всеволода Нестайка
За свій 55-літній шлях у дитячій літературі (перші оповідання для дітей Всеволод Нестайко почав друкувати ще в 1954 році) письменник видав близько тридцяти книжок – повістей, романів, збірників оповідань.
Вони видавалися 136 разів двадцятьма мовами світу. Загальний наклад видань – понад 2 млн примірників.
Книжки Всеволода Нестайка стали улюбленими для багатьох поколінь українських читачів і не втрачають актуальності й дотепер – у незалежній Україні вони витримали 53 видання. Його твори включені до шкільних програм, а п'єси успішно ставляться у дитячих театрах України.
Фільми, поставлені за творами Всеволода Нестайка, отримали чимало міжнародних нагород. Зокрема:
- телефільм "Тореадори з Васюківки" одержав Гран-прі на Міжнародному фестивалі в Мюнхені (1968) та головну премію на Міжнародному фестивалі в Александрії (Австралія, 1969).
- кінофільм "Одиниця з обманом" було премійовано на Всесоюзному кінофестивалі у Києві (1984) та відзначено спеціальним призом на Міжнародному кінофестивалі у Габрово (Болгарія, 1985).