У Харківській області відкрили першу підземну школу: як працює це рішення
Начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов повідомляє що на Харківщині відкрили першу підземну школу.
Про це він написав у Фейсбуці, передає Рубрика.
У чому проблема?
"Ворожий сусід не залишає нам іншого виходу як створювати підземні простори. Аби хоч не надовго, але все ж діти могли відчути шкільне дитинство", – зазначив начальник ОВА.
Яке рішення?
Тому в Харківській області відкрили першу підземну школу.
Як це працює?
"Сьогодні захисна споруда Люботина розпочала роботу у тестовому режимі. Укриття найвищого класу безпеки А-4 та розраховане на 400 людей. Загальна вартість — майже 73 мільйони гривень. Це кошти з фонду ліквідації наслідків збройної агресії та обласного бюджету", – ідеться у повідомленні.
Тут облаштована система:
- опалення,
- вентиляції,
- водопостачання,
Також встановлений дизельний генератор на випадок тривалого відключення світла.
Приміщення повністю пристосоване для людей з інвалідністю, має підйомник та інші елементи безбар'єрного простору.
"Освітній простір навіть під час літніх канікул будемо використовувати для надолуження освітніх втрат. Дирекція закладу розробляє графік навчання у кілька змін", – зауважив Синєгубов.
За його словами, сьогодні тут вперше наживо зустрілися школярі п'ятого класу.
А у харківській метрошколі сьогодні 31 травня провели останній дзвоник.
Як пише Укрінформ, волонтерські організації для дітей, які протягом року навчалися в метрополітені, підготували розважальну програму – без жодних "шикувань" на лінійку та декламування віршів.
"Проводимо "Останній дзвоник" сьогодні в тих умовах, які нам диктує реальність і безпекова ситуація. Імпровізоване свято з допомогою волонтерів. Емоції позитивні і в дітей, і в учителів, і в батьків", – зазначила начальниця управління освіти адміністрації Шевченківського району Харкова Юлія Башкірова.
Протягом року кількість дітей, які навчалися в метро, суттєво збільшилася. На станції "Перемога" в Шевченківському районі у вересні 2023-го було лише 258 учнів, на травень 2024-го – 731.
Улітку в метрошколі теж проходитимуть заняття – для учнів, які хочуть поліпшити свої знання.
"Серйозні плани на червень і серпень, матимемо цикл заходів із подолання освітніх втрат. Уже розроблені графіки консультацій з української мови, математики, історії України, англійської мови, фізики, хімії. І ми запросили до участі не тільки ті школи, які працювали у метро протягом року, провели опитування – хто хоче та може відвідувати заняття. Визначили школи, яким це цікаво. Попит значний, увесь червень уже розписаний. Щодня всі кабінеті будуть зайняті у дві зміни", – розповіла Башкірова.
Вона додала, що до програми літнього навчання залучать Центр дитячої та юнацької творчості.
"Все ж це літо, час канікул. Тому будемо проводити і якісь розважальні та творчі заняття. Будемо також залучати й волонтерів", – сказала керівниця райуправління освіти.
Зазначимо, що станом на весну 2024 року в приміщеннях, облаштованих у метрополітені, навчалися у змішаному форматі більше 2200 дітей. До наступного навчального року міськрада хоче підготувати ще класи, аби охопити офлайном у підземці ще 200 бажаючих.
Усього в харківських школах навчаються 108 тис. учнів, понад половина з них фізично перебувають у Харкові.
Як повідомлялось, у Харкові під землею тепер почали навчатися не лише учні, а й дошкільнята: до незвичного дитячого закладу в метро вже записали 650 дітей.
Нагадаємо, восени 2023 року стало відомо, що в Харкові з'явиться перша в Україні підземна школа.
Як повідомляла раніше Рубрика, у Коротичах Харківської області зводять підземну школу з укриттям, яке має витримувати пряме влучання із зенітно-ракетного комплексу С–300.