На саміті НАТО обговорять перспективи членства України в Альянсі. Проте до запрошення не дійде
На липневому саміті країн-членів НАТО у Вашингтоні будуть важливі зміни у формулюваннях щодо перспективи членства України в Альянсі. Утім, Київ так і не отримає запрошення до блоку.
Про це повідомила посолка США при НАТО Джуліан Сміт на пресконференції напередодні зустрічі міністрів закордонних справ Альянсу в Празі, про це повідомляє Рубрика, посилаючись на «Європейську Правду».
Дипломатка наголосила, що в НАТО погодилися дати політичний сигнал щодо наближення України до Альянсу. Цей сигнал має стати частиною загального пакета допомоги Україні.
«У рішенні саміту будуть нові формулювання щодо прагнення України стати членом НАТО. Рішення не буде ідентичним тому, що звучало торік на саміті у Вільнюсі», — сказала посолка.
Разом з цим вона зауважила, що остаточне формулювання ще не узгоджене, а також наголосила: Київ не має розраховувати, що це означатиме запрошення до НАТО.
«Запрошення України до членства не буде розглядатися цього разу, це малореально. Натомість ми сфокусуємося на наданні пакета підтримки, який дозволить прокласти міст до членства», — пояснила дипломатка.
Що відомо про вступ України до НАТО
Нагадаємо, що 30 вересня 2022 року Президент Володимир Зеленський, Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук та Прем'єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку України на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку.
А вже у 2023 році у Вільнюсі 11 та 12 липня відбувся саміт країн НАТО, однієї з головних тем якого була Україна.
У підсумковому комюніке саміту, оприлюдненому на сайті Альянсу, Глави держав та урядів країн Північноатлантичного альянсу визнали прогрес України на шляху євроатлантичної інтеграції та підтвердили, що майбутнє України – у НАТО.
Також у Силах безпеки та оборони України вже запроваджено 287 стандартів НАТО та до кінця 2023 року ще планують запровадити близько 200 стандартів Північноатлантичного Альянсу.
Нещодавно Міністерство оборони за стандартами НАТО створило дворівневу систему закупівель.
Загалом у Північноатлантичному альянсі існує 1135 стандартів, Україна станом на кінець листопада 2023 року впровадила близько чверті з них.
Нагадаємо, віце-прем'єр Ольга Стефанішина розповідала, що проти офіційного запрошення України в НАТО виступають США та Німеччина.
Водночас Стефанішина підкреслила, що остаточне рішення про запрошення України в НАТО не прив'язане до Вашингтонського саміту.