Приманки ADM-160 MALD інтегрували на українські винищувачі МіГ-29
Українським винищувачам МіГ-29 надали можливість застосовувати ракети-приманки ADM-160 MALD.
Світлину МіГ-29 з цією приманкою показав журналіст англомовної версії видання Insider Колбі Бадхвар, пише Мілітарний.
Як повідомляють у виданні, наявність в України більшої кількості ракет ATACMS означає, що АDM-160 MALD можна використовувати в поєднанні з ними та ракетами Storm Shadow/SCALP-EG для підвищення ефективності проходження російської протиповітряної оборони.
"Що більше ударних можливостей отримує Україна, то менш ефективною є інтегрована мережа протиповітряної та протиракетної оборони Росії", — зазначив Бадхвар.
Розповідають, що вперше про застосування приманок АDM-160 MALD стало відомо ще у 2023 році.
Зокрема, у травні торік у центрі окупованого Луганська пролунав вибух. Поряд із місцем вибуху знайшли залишки авіаційної ракети-приманки АDM-160 MALD.
Про передачу цих ракет на озброєння України раніше не повідомлялося.
Що відомо про ракету-приманку MALD
Ракета-приманка MALD (Miniature Air-Launched Decoy) розроблена у 2003 році американською корпорацією Raytheon.
Виріб ADM-160 MALD у всіх модифікаціях фактично є авіаційною крилатою ракетою.
Від бойової зброї вона відрізняється використанням спеціального корисного навантаження у вигляді засобів постановки перешкод – активних чи пасивних, залежно від модифікації та виконання.
ADM-160B має автопілот, що виконує заздалегідь закладену польотну програму. Використовуючи супутникову навігацію, він проводить виріб за заданим маршрутом.
Пропонується кілька способів застосування MALD із різними ефектами. Так, хибна ціль може просто летіти в заданий район і відволікати ППО, знижуючи ризики для реальної ракети. Окрім того, бойовий та допоміжний засіб можуть летіти поруч:
- ускладнюючи їхню ідентифікацію,
- заважаючи супроводу та ураженню ракети.
Нагадаємо, що Сполучені Штати останнього разу таємно передали Україні далекобійні ракети ATACMS. Вони начебто увійшли до березневого пакета допомоги Україні від США на 300 мільйонів доларів.
Далекобійні ракети були включені в пакет військової допомоги Україні на суму 300 мільйонів доларів, який президент США Джо Байден затвердив 12 березня. Однак невідомо, скільки ракет було передано в тому пакеті допомоги.
Reuters пише, що ракети були вперше застосовані рано вранці 17 квітня по аеродрому в Криму, який знаходився приблизно за 165 км від української лінії фронту.