Рішення для перемоги: ДПСУ випробовує передові технології з машинним зором
Державна прикордонна служба України розпочала тестування передових технологій машинного зору. Це дозволить окремі процеси в роботі прикордонників автоматизувати. Ці інновації мають на меті підвищити ефективність контролю на кордонах, забезпечити швидшу обробку інформації та покращити безпеку державного кордону.
Про це повідомляє Державна прикордонна служба, передає Рубрика.
У чому проблема?
"Наша мета – створити продукт, який не лише виявляє потенційні загрози, але й передбачає їх розвиток, надаючи нашим прикордонникам необхідний інструментарій для ефективного реагування. Ми постійно модернізуємо систему та впроваджуємо нові інтелектуальні алгоритми, щоб зменшити людський фактор і спростити роботу прикордонників", – зазначив директор компанії Compass Engineering Віталій Роздобутько.
Яке рішення?
Українська компанія, яка спеціалізується на розробці таких технологій, створила програмне рішення для виявлення загроз на кордоні.
Ця програма здатна виявляти об'єкти за заданими параметрами і вже тестується на деяких ділянках кордону та об'єктах Держприкордонслужби. Вона інтегрована з камерами спостереження, включаючи тепловізійні камери.
Посадові особи Держприкордонслужби можуть спостерігати за відповідними секторами за допомогою аналітики Zir pro.
Як це працює?
Під час тестування прикордонники разом із розробниками навчають програму:
- виявляти порушників кордону чи режиму,
- мінімізуючи хибні спрацювання.
Наприклад, під час одного з недавніх затримань на Закарпатті тепловізійна камера зафіксувала багато диких тварин, які бігали між порушниками та прикордонниками після попереджувального пострілу.
Програма також може:
- відрізняти озброєних осіб,
- розпізнавати номерні знаки,
- визначати тип і модель транспортного засобу, плавзасобу чи бойової техніки.
Застосування машинного зору дозволить покращити контроль за державним кордоном, знизивши ризик людського фактору.
Крім того, машинний зір може допомагати:
- відстежувати завантаженість пунктів пропуску,
- аналізувати трафік через кордон,
- виявляти осіб та транспортні засоби, які перебувають у розшуку,
- стежити за режимними територіями.
Прикордонники також вивчають можливість запровадження цих технологій у бойовій роботі.
Нагадаємо, вперше в історії Міністерство закордонних справ України представило цифрову особу, яку створили з використанням технологій штучного інтелекту, що офіційно коментуватиме консульську інформацію для медіа.
Також повідомлялось, що AF Drones запускає Defence Tech кластер Innovation Hub для реалізації "гаражних" інновацій на фронті.