Гелікоптер із президентом Ірану здійснив жорстку посадку
Ймовірно, вдень 19 травня вертоліт, який перевозив президента Ірану Ібрагіма Раїсі потрапив в аварію.
Про це пише Рубрика, з посиланням на Reuters.
За словами чиновників, на яких посилається агентство, рятувальники досі намагаються дістатися до місця аварії. Важкі погодні умови та сильний туман ускладнили роботу.
Як зазначається, це трапилося в районі азербайджанського міста Джульфа. Президент Ірану саме повертався з Азербайджану, де мав зустріч із президентом Ільхамом Алієвим.
Згодом інформагенція Tasnim написала, що деяким із супутників президента на гелікоптері вдалося зв'язатися з центром. Є ймовірність, що минулося без загиблих.
Постпред Ізраїлю в ООН закликав дослухатися до слів Зеленського про загрозу Ірану й рф для світу
Один з пасажирів президентського борту вже вийшов на зв'язок.
У колоні було 3 гелікоптери, два з яких — з міністрами та чиновниками — благополучно прибули до місця призначення.
Рятувальні сили розпочали масштабну операцію з пошуку третього вертольота, у якому летів президент та глава МЗС.
Іранські ЗМІ надали суперечливі повідомлення про інцидент, однак офіційного підтвердження поки немає.
Довідка
Політик-консерватор Ібрагім Раїсі є президентом Ірану з серпня 2021 року. Його адміністрацію звинувачують у постачанні безпілотників до росії під час її вторгнення в Україну, а також у жорсткому придушенні повстань в Ірані.
Що відомо про позицію Ірану щодо війни рф проти України
13 вересня 2022 року військові ЗСУ вперше знищили ударний дрон-камікадзе іранського виробництва, який використали росіяни.
За даними української розвідки, росія замовила в Ірані понад 2400 дронів-камікадзе. Іран заперечує надання росії зброї для війни в Україні.
Проте експерти Генпрокуратури встановили, що виробником БпЛА "Shahed" є іранська авіабудівна компанія.
Розвідка США вважає, що після завершення будівництва заводу з виробництва дронів "Шахед" у росії той може мати значний вплив на війну в Україні.
Окрім того, американське видання отримало внутрішні документи про роботу заводу з виробництва іранських безпілотників у спеціальній економічній зоні "Алабуга" в російському Татарстані, який до 2025 року за планом має випустити понад 4000 дронів-камікадзе "Шахеди".