fbpx
Сьогодні
14:45 01 Тра 2024

Сьогодні у світі та в Україні стартує місяць обізнаності про ментальне здоров’я

1 травня розпочинається місяць обізнаності про ментальне здоров'я – важлива тема не лише для України, а й для всього світу.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Телеграм Олени Зеленської.

Це дослідження, проведене в 11 країнах, показало, що збереження психічного благополуччя є одним із найактуальніших викликів сучасності.

"Я приєднуюся до місяця обізнаності про ментальне здоров'я разом із глобальною платформою Саміту перших леді та джентльменів та Всеукраїнською програмою ментального здоров'я "Ти як?"", наголосила дружина Президента.

Перша леді зазначила, що у ці складні часи українцям, як ніколи, потрібні знання та ресурси, щоб жити й розвиватися.

Тому важливо:

  • знайти свій власний рецепт стійкості,
  • ділитися секретами
  • підтримувати одне одного.

Допомагаючи ближнім, ми й самі відчуваємо себе краще.

"Сьогодні я хочу поговорити з вами, а також з іншими першими леді та джентльменами світу про важливість і крихкість психічного здоров'я. Ми поділимося своїми досвідом, порадами та рецептами самодопомоги, щоб допомогти одне одному триматися в складні моменти", підкреслила Зеленська.

Разом ми можемо зробити світ кращим, дбаючи про своє психічне благополуччя та підтримуючи одне одного.

Довідка

ВООЗ mhGAP – це програма запущена ВООЗ у 2008 році для покращення доступу до послуг з охорони ментального здоров'я. Нині вона впроваджується у понад 100 країнах світу, а її матеріали перекладені на понад 20 мов, зокрема й українську.

MhGAP має на меті покращити доступ до послуг з ментального здоров'я шляхом залучення неспеціалізованих кадрів – медпрацівників первинної ланки:

  • сімейних лікарів,
  • терапевтів,
  • педіатрів,
  • медсестер,
  • медбратів,
  • фельдшерів.

Нагадуємо, в рамках кампанії "Ти як?" Олени Зеленської створили спеціальну сторінку, де запропонували багато дієвих порад щодо піклування про свій психічний стан та людей поруч.

Також Рубрика писала про те, що психічне і психологічне здоров'я наших захисників та ветеранів — так само важливе, як і їхнє фізичне здоров'я, та розповідала про нове рішення для його підтримки.

Окрім того, у "Довіднику безбар'єрності" з'явився розділ про взаємодію з людьми, що мають досвід війни.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: