В Україні планують до кінця 2024 року запустити реєстр порушень міжнародного гуманітарного права
Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій має намір уже до кінця цього року запустити роботу реєстру порушень міжнародного гуманітарного права.
Про це повідомив заступник міністра з питань реінтеграції ТОТ Михайло Латинський під час 9-го засідання Діалогу з прав людини між Україною та ЄС, пише Рубрика із посиланням на пресслужбу міністерства.
Повідомляється, що зараз Мінреінтеграції працює над запуском реєстру порушень міжнародного гуманітарного права.
"Метою створення такого реєстру є формування електронної бази даних про порушення норм міжнародного гуманітарного права внаслідок збройної агресії проти України для притягнення до відповідальності винних осіб. Початок функціонування системи планується вже цьогоріч", – сказав Латинський.
Крім того, він поінформував присутніх, що Мінреінтеграції у тісній співпраці з громадським сектором розробило проєкт Стратегії відновлення державної влади та реінтеграції населення деокупованих територій України.
Метою цієї стратегії є подолання наслідків тимчасової окупації деяких територій України.
Міністерство також напрацьовує ще дві нові стратегії:
- з питань забезпечення житлом ВПО,
- сприяння зайнятості ВПО до 2027 року.
Як відомо, Рада ООН з прав людини продовжила ще на один рік мандат Незалежної міжнародної комісії з розслідування порушень в Україні.
Комісія була створена у 2022 році для розслідування всіх ймовірних порушень та утисків прав людини та порушень міжнародного гуманітарного права, а також пов'язаних із ними злочинів у контексті агресії російської федерації проти України.
Нагадаємо, голова української правозахисної організації "Альменда" 27-річна Марія Суляліна у Швеції отримала премію Civil Rights Defender of The Year 2024 за документацію воєнних злочинів проти дітей.
Воєнні злочини рф
Нагадаємо, нові докази того, що російська влада та її війська вчинили воєнні злочини та порушили міжнародне та гуманітарне право на тимчасово окупованих українських територіях, задокументувала Незалежна міжнародна комісія ООН з розслідування порушень в Україні.
Також повідомлялось, що понад 500 доказів воєнних злочинів, які російські війська скоїли в Україні вдалося зібрати Німеччині: були опитані понад 160 свідків.
Варто додати, що від початку повномасштабного вторгнення українські поліціянти відкрили понад 105 тисяч кримінальних проваджень щодо воєнних злочинів російських окупантів.
Від початку повномасштабної війни в Україні також зареєстровано 274 справи за статтею "сексуальне насильство".
Також від березня 2022 року стало відомо про 54 випадки страт українських військовополонених з боку російських окупантів.
Окрім того, російські військові під час окупації правого берега Херсонської області ув'язнювали, катували та вчиняли сексуальне насильство над представниками ЛГБТК-спільноти. Причинами тортур були саме орієнтація та гендерна ідентифікація людей.