fbpx
Сьогодні
17:25 14 Кві 2024

Збитки сягнули ₴43 мільйонів: російські браконьєри масово грабують рибні багатства Азовського моря

Фото: Державне агентство меліорації та рибного господарства України

На тимчасово захоплених територіях Херсонщини браконьєри російської федерації масштабно грабують рибні багатства Азовського моря: збитки становлять понад 43 млн грн.

Про це повідомляє Державне агентство меліорації та рибного господарства України, інформує Рубрика.

Зазначається, що у ході моніторингу інформації виявлено відеоматеріал, у якому йдеться про масштабний незаконний вилов водних біоресурсів на окупованій території Херсонської області, а саме в акваторії Азовського моря, поблизу м. Генічеськ.

"За даними пропагандистів РФ, обсяг грабунку водойми становив 35 тонн хамси, 186 кг азовського калкана та 60 кг глося. Продавати рибу злочинці планують як на території окупованої Херсонщини, так і в регіонах країни-окупанта", – йдеться у повідомленні.

За розрахунком Азовського рибоохоронного патруля Держрибагентства, збитки, нанесені рибному господарству України без урахування шкоди за незаконний вилов азовського калкана та глося, вже становлять понад 43 млн грн.

В агентстві наголошують, що це лише один з багатьох випадків завданої шкоди окупантами в Азовському морі.

Загальний масштаб знищення цінної риби у водоймі набагато більший.

Азовський рибоохоронний патруль спільно з іншими правоохоронними органами продовжують відстежувати факти незаконного вилову риби російськими браконьєрами у басейні Азовського моря.

Фото: Державне агентство меліорації та рибного господарства України

Довідка

Збитки рибного господарства України внаслідок знищення Каховського водосховища після підриву греблі гідроелектростанції росіянами перевищили 9,8 млрд грн.

За соовами т.в.о. голови Державного агентства України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм Ігоря Клименка, руйнування греблі стало справжньою катастрофою для рибної галузі. І не лише через загибель біоресурсів та втрату водного плеса.

"На цьому водосховищі розташовані два державні рибовідтворювальні заводи. Це Херсонський виробничо-експериментальний завод із розведення молоді частикових риб (забезпечував щорічне вселення 13,4 млн екземплярів цінних видів риб – ред.) та Виробничо-експериментальний Дніпровський осетровий рибовідтворювальний завод ім. академіка С.Т. Артющика (2,6 млн екземплярів мальків цінних видів риб, у тому числі 1,6 млн – осетрових – ред.)", – зазначив Клименок.

Він додав, що у 2022 році доступ до заводів був обмежений у зв'язку з війною.

"Тепер же їхнє (підприємств – ред.) існування взагалі під загрозою. З урахуванням цього, збитки рибного господарства України внаслідок надзвичайної події попередньо оцінюють у понад 9,8 млрд грн", – заявив очільник галузі.

Клименок також нагадав, що руйнування греблі Каховської ГЕС завдало величезної шкоди системі меліорації земель в Україні.

"Каховське водосховище було перлиною рибного господарства та джерелом живлення для найбільшої системи зрошення у Європі – 26 зрошувальних систем, які забезпечували водою 584 тис. га. Щорічний забір води для зрошування сягав 550 млн кубометрів. Тож збитки в галузі меліорації обчислюються десятками мільярдів гривень", – додав керівник Держрибагентства.

Нагадаємо, в Україні з терміном на два роки запустили експериментальний проєкт з розвитку марикультури.

Окрім того, унаслідок підриву російськими військами Каховської греблі та зникненню Каховського водосховища загинула вся риба  11,4 тисячі тонн

Кабінет міністрів та ООН оцінюють розмір збитків від підриву Каховської ГЕС у понад 11 млрд доларів, найбільших прямих збитків завдано енергетичному та житловому секторам.

Рубрика:
Екологія

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: