Зеленський виступив на саміті Тримор’я, наголосивши на нагальній потребі посилити українську ППО
11 квітня під час візиту до Литви президент Володимир Зеленський виступив на саміті Тримор'я, наголосивши на нагальній потребі посилити українську протиповітряну оборону – реальними діями, а не словами.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Телеграм Глави держави.
Як зазначив український лідер, щоб російські ракети не пролітали над Вільнюсом, Варшавою чи Кишиневом, вони нарешті мають припинити літати над Одесою та Харковом.
"Цієї ночі російські терористи завдали чергового удару по Україні. Це був комбінований удар: ракети, іранські ударні дрони. Траєкторії спеціально прораховані так, щоб максимізувати пошкодження нашої критичної інфраструктури.
Удари наносилися по містах від Харкова і Києва до Одеси й Львова, а одна із цілей російських терористів була біля самого польського кордону", повідомив Зеленський.
Глава держави уточнив, що на жаль, це вже стало рутиною для нашого регіону – як такі удари, так і наші звернення про необхідність посилити нашу ППО.
"Кожного дня летять ракети, і кожного дня ми чуємо, що Україні передадуть нові системи ППО. Нарешті реальність має збігатися зі словами, і нарешті мають бути завдані реальні втрати російському терору.
У тому, як українці очікують рішень на підтримку нашого захисту, путін бачить не лише можливість для себе надалі продовжувати цю війну – він бачить більше: для нього це спокуса розширювати агресію та готувати потенціал для географічно ширших ударів", підкреслив Зеленський.
Президент України вважає, що у небезпеці всі держави – сусіди Росії та кожен народ, чиє життя в зоні досяжності російської авіації та ракет.
"Кожен із вас бачить, як російські пропагандисти підживлюють ненависть до ваших держав.
У Росії вони вже дійшли до того, що навіть у власній злочинній недбалості, яка призвела до катастрофи з проривом дамби й затопленням значної території, звинувачують Казахстан й вважають його потенціальним ворогом", зауважив Президент.
Український лідер наголосив, що всі повинні примножувати спільні зусилля для забезпечення нашої спільної безпеки:
- Перше: кожен із сусідів росії повинен зробити все можливе як на своїх кордонах, так і в комунікації зі своїми партнерами, щоб заблокувати постачання путіну критичних компонентів, що можуть бути використані у військовому виробництві.
- Друге: відстоювання допомоги Україні зараз означає відстоювання власної безпеки для кожної країни в нашому регіоні. Співпраця зі Сполученими Штатами має фундаментальне значення. Союзництво перевіряється саме тут, у захисті від російського терору.
- Третє: я дякую всім із вас, хто надав і надає Україні зброю. Це нам дійсно допомагає. Так само допомагають і наші спільні з вами оборонні проєкти. Маємо створити якнайбільше оборонних виробництв, які будуть прямо працювати на нашу з вами спільну безпеку.
"Виробництво снарядів, гармат, техніки, дронів – усього, що необхідне для захисту, має відчутно зростати. Ми створили значний потенціал для цього в нашій країні. Але це потребує фінансів. Заморожені російські активи мають бути нарешті спрямовані на захист від російського ж терору, зокрема через підтримку життя в Україні, підтримку нашого захисту, відновлення в Україні", підкреслив Глава держави.
- Четверте: наша єдність. "Будь ласка, зміцнюйте єдність у Євросоюзі. Москва повинна відчувати, що єдності в Європі більше, ніж розбіжностей. Договори Європи повинні виконуватись Європою. Шляхи солідарності, які зміцнюють Європу, мають працювати й надалі.
"Червень має стати важливим і для Формули миру. Я запрошую усіх вас взяти участь у першому інавгураційному Глобальному саміті миру у Швейцарії. І для миру потрібна не лише ваша участь у саміті, а й ваша підтримка в залученні світових лідерів. Будь ласка, використовуйте всі свої звʼязки та вплив, щоб світова більшість допомогла наблизити справедливий мир", наголосив Президент.
- Пʼяте: НАТО не повинне боятися власного існування, власних правил. Регіон Балтійського моря нарешті отримав історичний шанс на надійну безпеку після вступу Фінляндії та Швеції в НАТО. Такої ж безпеки потребує і регіон Чорного моря. Як демократична нація, що захищає наші спільні цінності Альянсу, Україна заслуговує на запрошення вступити в НАТО.
"Ми вдячні зараз кожній державі за двосторонні безпекові угоди, які підтримують нас до вступу в НАТО. Сьогодні ми підписали вже девʼяту таку угоду – з Латвією. І я запрошую всіх лідерів Триморʼя укладати такі угоди з Україною.
Цей рік має стати часом усіх необхідних кроків, які зроблять реальною нашу перемогу над російським терором. Це – можливо. Але це можливо тільки в єдності – нашій з вами та всіх партнерів – і за умови, що реальність відповідатиме нашим з вами заявам та домовленостям", резюмував Зеленський.
Що відомо про візит Зеленського на саміт Тримор'я до Литви
Нагадаємо, глава української держави сьогодні, 11 квітня, перебуває з офіційним візитом у Литві, де він візьме участь у саміті Ініціативи трьох морів, або Тримор'я.
Окрім того, Президент Володимир Зеленський разом з латвійським колегою Едгарсом Рінкевичсом підписали двосторонню безпекову угоду між нашими країнами, згідно з якою Латвія зобов'язалась надавати щорічну допомогу та підтримувати Україну під час вступу до ЄС і НАТО.
Також перед самітом у Вільнюсі президент України Володимир Зеленський зустрівся зі своїми колегами з Литви та Чехії – Гітанасом Наусєдою та Петром Павелом: обговорили конкретні кроки для посилення політичної взаємодії на рівні Євросоюзу та НАТО. Також провів зустрічі з президентами Латвії та Румунії – Едгарсом Рінкевичсом і Клаусом Йоханнісом.