Генсек НАТО: міністри Альянсу планують розглянути перехід до довгострокової підтримки України
Міністри закордонних справ країн НАТО планують серед головних питань обговорити зміни у системі постачання Україні зброї, боєприпасів та військового обладнання, що передбачає перехід від добровільних внесків країн-членів до колективних зобов'язань в рамках Північноатлантичного альянсу.
Про це сьогодні перед початком засідання Північноатлантичної ради на рівні міністрів закордонних справ заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє Укрінформ.
"Україна має термінові потреби. Будь-які затримки у постачанні допомоги мають наслідки на полі бою просто зараз. Тож ми маємо уточнити динаміку нашої підтримки. Ми маємо забезпечити надійну та передбачувану безпекову допомогу для України на тривалий період.
Тож ми маємо менше покладатися на добровільні внески, а більше – на зобов'язання в рамках НАТО. Менше орієнтуватися на короткострокові пропозиції, і більше – на багаторічні зобов'язання", – наголосив Столтенберг.
Нагадаємо, що Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг пропонує створити фонд внесків союзників на суму $100 мільярдів протягом п'яти років для України у межах пакета, який лідери Альянсу мають підписати в липні у Вашингтоні.
Глава МЗС Британії Девід Кемерон планує закликати членів Північноатлантичного альянсу спільно закуповувати снаряди й ракети для України та збільшити витрати, виробництво та надання послуг у галузі оборони перед обличчям російської агресії, яка триває й загроз міжнародній стабільності.
А Державний секретар Сполучених Штатів Америки Ентоні Блінкен наголосив на важливості підготовки дорожньої карти вступу України в НАТО.
Що відомо про засідання Ради Україна-НАТО та зустріч глав МЗС країн-партнерів
Нагадаємо, що 3-4 квітня у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі глава МЗС України Дмитро Кулеба проведе переговори з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом та головним дипломатом ЄС Жозепом Боррелем.
Також Кулеба зустрінеться міністрами закордонних справ Британії, Данії, Іспанії, Польщі, Фінляндії, Естонії, Болгарії, Греції, Угорщини та Нової Зеландії.
У четвер 4 квітня пройде планове засідання Ради Україна-НАТО.
"Ключова увага буде приділена збільшенню військової допомоги Україні, зміцненню протиповітряної оборони нашої держави та нарощуванню потужностей виробництва зброї.
Важливими темами зустрічей також стануть Формула миру президента Зеленського, використання заморожених російських активів для потреб України та інші нагальні теми", – зазначили в МЗС.
Візит Кулеби відбудеться під час Ради міністрів закордонних справ країн НАТО до 75-річчя Альянсу, яка стане першою такою зустріччю для Швеції як повноправного члена.