fbpx
Сьогодні
16:30 29 Бер 2024

Міндовкілля залучає міжнародних партнерів до відновлення українських лісів : як працює це рішення

Фото: Юлія Савва

Міндовкілля спільно з Міністерством сільського господарства Чеської Республіки, Чеським університетом природничих наук, Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН та Державне агентство лісових ресурсів України проводить дводенну Міжнародну конференцію донорів щодо підтримки відновлення лісового сектору України.

Про це інформує Рубрика з посиланням на Фейсбук Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

У чому проблема?

У січні міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець заявив, що сума збитків українському довкіллю від збройної агресії рф становить уже понад 46 мільярдів доларів.

Із 24 лютого 2022 року бойові дії відбувались у лісах на площі майже три мільйони гектарів. Під окупацією та бойовими діями перебувають близько 450 тисяч га лісів.

Пожежами знищено понад 13 тисяч гектарів лісів. Їх відновлення стане справжнім викликом для України.

Яке рішення?

Тому Міндовкілля залучає міжнародних партнерів до відновлення українських лісів.

Як це працює?

Міндовкілля спільно з Міністерством сільського господарства Чеської Республіки, Чеським університетом природничих наук, Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН та Державне агентство лісових ресурсів України проводить дводенну Міжнародну конференцію донорів щодо підтримки відновлення лісового сектору України.

Серед учасників представники:

  • потенційних країн-донорів,
  • фінансових установ European Forest Institute (EFI),
  • International Union of Forest Research Organizations – IUFRO,
  • IIASA,
  • Європейської асоціації лісівників,
  • European Investment Bank,
  • FOREST EUROPE.

Як відзначив заступник Міністра з питань європейської інтеграції Євгеній Федоренко, наразі майже 30% українських лісів зазнали різного ступеня руйнування внаслідок збройної агресії рф. Порушені лісові екосистеми.

Тож серед ТОП-5 пріоритетів, допомога в реалізації яких важлива для відновлення та сталого управління українським лісовим сектором:

  • Розмінування.

"Нам потрібно розмінувати щонайменше півмільйона га лісів на територіях, які знаходяться під контролем України. Ще 0,8 мільйона га на тимчасово окупованій території також забруднені – тут залишаються "сліди" від мін та інших вибухових пристроїв росіян. І вже зараз маємо думати, як відновлювати ці землі, після їх звільнення", – наголосив заступник Міністра.

  • Гармонізація українського законодавства з вимогами ЄС.

Це шлях України до повноправного членства в ЄС, а також відповідність міжнародним стандартам та впровадження сталих методів управління лісами.

  • Адаптації лісів до зміни клімату.

Йдеться про перехід до наближеного до природи лісівництва. Україна відкрита до будь-яких ініціатив партнерів та спільної роботи.

  • Зміцнення системи захисту лісів.

Нашій країні важливо посилити свою спроможність до ефективного реагування на пожежі та інші надзвичайні ситуації.

  • Підвищення можливостей планування лісового господарства, моніторингу лісів та проведення національної лісової таксації.

Для цього важлива допомога міжнародних партнерів у відновленні та зміцненні потенціалу постраждалого від війни державного лісогосподарського підприємства "Укрдержліспроект".

"Вдячний чеському народу, Міністерству сільського господарства Чеської Республіки та Czech University of Life Sciences Prague за гостинність та підтримку в організації цієї Конференції, а також Food and Agriculture Organization of the United Nations (FAO) за непохитну підтримку. Вдячний всім представникам та країнам, які беруть участь у цьому заході. Ваша допомога — це не лише інвестиція в наше відновлення, але й відданість спільним цінностям екологічної стійкості, які об'єднують весь цивілізований світ", – зазначив Євгеній Федоренко.

Нагадаємо, що Державне підприємство "Ліси України" разом з громадами та міжнародними партнерами запустило програму порятунку лісів Forest recovery.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: