У ЄС запрацюють миттєві банківські перекази: Європарламент прийняв нові правила
Європарламент проголосував за введення миттєвих банківських переказів на території Європейського союзу.
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на DW.
За новими правилами, всі перекази в євро всередині всього Євросоюзу повинні будуть виконуватися протягом 10 секунд незалежно від дня і часу доби.
Ця норма торкнеться і тих держав-членів ЄС, де євро не є національною валютою. Для них буде передбачено довший перехідний період і зроблено виняток для переказів, які здійснюються не в робочий час.
Крім того, за миттєві перекази не можна буде стягувати комісію більшу, ніж за звичайні.
Нове правило набуде чинності через 20 днів після офіційної публікації.
Загалом фінансові інституції всередині ЄС матимуть 9 місяців, щоб підготуватися до ввімкнення режиму миттєвих переказів, і 18 місяців – до їхнього відправлення.
Яку проблему розв'яже заповідання нових територій, та чому таке рішення на часі під час та після війни
Що відомо про перемовини щодо вступу України до ЄС
Як писала Рубрика, 8 листопада Європейська комісія офіційно рекомендувала державам ЄС почати переговори щодо вступу до Євросоюзу України.
Тоді ж ЄК представила звіт щодо прогресу України у 2023 році з подальшими рекомендаціями. Серед них — необхідність виконати всі рекомендації Венеційської комісії стосовно нацменшин, а саме внести деякі зміни до законодавства про державну мову, ЗМІ та освіту.
Нещодавно в Офісі Президента зазначили, що Україна виконала понад 90% рекомендацій Європейської комісії.
24 лютого президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Європейська комісія готується надати загальні рамкові умови для початку перемовин з Україною про вступ до ЄС у березні 2024 року.
Зазначаться, що після одноголосного рішення Євроради про початок перемовин Україна має впроваджувати закони та стандарти ЄС. Дотримання всіх вимог має підтвердити кожна країна-член ЄС.
Початок переговорів одночасно з іншою країною не гарантує завершення в той самий час, оскільки темп перемовин залежить від швидкості реформ та узгодження з законодавством ЄС у кожній країні.
Єврокомісія підготувала переговорну рамку щодо членства України й Молдови в ЄС. Тепер її почнуть обговорювати серед країн-членів Євросоюзу.