Рада ухвалила законопроєкт про пільги військовим: свобода слова в соцмережах, відпустки і виплати
Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт про забезпечення прав військовослужбовців та поліціянтів на соціальний захист.
Про це інформує Рубрика з посиланням на законопроєкт на сайті ВР.
Законопроєкт передбачає можливість для військовослужбовців перебувати на лікуванні до 12 місяців, зокрема за кордоном, та без потреби через 4 місяці проходити ВКЛ.
Військовослужбовці ЗСУ мають право отримати одноразову відпустку при народженні дитини зі збереженням грошового забезпечення в повному розмірі.
У законопроєкті також визначили "розмір одноразової грошової допомоги, що виплачується у разі загибелі (смерті) військовослужбовця під час виконання ним обов'язків військової служби, не може становити менше ніж 15 000 000 гривень".
Крім того, впроваджуються норми проти дискримінації за статтю та проти сексуального домагання. Йдеться про "забезпеченням рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, недопущенням насильства за ознакою статі, сексуальних домагань, правопорушень проти статевої свободи та статевої недоторканості".
Також у цьому документі зазначено про відхилення заборони військовослужбовцям публікувати відео в соцмережах. Вони матимуть ті ж права на свободу слова в соцмережах, що й інші українці.
Законопроєкт забезпечить й право для військових та поліціянтів на можливість звільнення для догляду за хворою дитиною віком до 14 років.
У законопроєкті також визначили, що військовими капеланами не можуть бути люди, що належать до російської православної церкви.
Довідка
Верховна Рада 22 лютого підтримала в першому читанні законопроєкт №10313 про соцзахист військових та поліціянтів. Серед важливих норм — покращення забезпечення прав військовослужбовців, включно з доступом до інформації, медичного обслуговування, відпусток, а також гарантіями для поліціянтів у разі смерті або втрати працездатності.
Але деякі депутати відзначали, що в законопроєкті є суперечливі норми про заборону військовим користуватися певними соцмережами, зокрема виставляти стрими й ділитися певними даними в мережі.
Згодом парламентський Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки вилучив із документа норми, які обмежували свободу слова захисників.
Нагадаємо, в Україні виплати для ветеранів були прив'язані до прожиткового мінімуму. Кабінет Міністрів вирішив відокремити ці два значення.
Також повідомлялось, що Верховна Рада готує законопроєкт, що передбачатиме новий підхід до бронювання військовозобов'язаних. Зокрема, пропонується ввести щомісячний платіж, який гарантуватиме відстрочку від мобілізації для різних категорій працівників.