Російські окупанти вдвічі збільшили скиди хімічних боєприпасів із Mavic-дронів, – Сили оборони
У порівнянні з минулим місяцем ворог удвічі збільшив скиди боєприпасів із хімічною речовиною з Mavic-дронів.
Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» повідомив начальник відділу зв'язків з громадськістю ОСУВ «Таврія» Дмитро Лиховій, передає Рубрика.
«Така практика (використання боєприпасів з хімречовиною – ред.) з боку противника спостерігається день у день. За вчорашню добу зафіксовано п'ять скидів боєприпасів з хімічною речовиною сльозогінно задушливої дії. Загальна кількість таких скидів постійно зростає. Проти минулого місяця їх застосування зросло майже удвічі», – сказав він.
За словами Лиховія, аби протидіяти Mavic–дронам, з яких скидають хімічні боєприпаси, потрібні засоби радіоелектронної боротьби.
«Протигази здавалися рудиментами Першої світової війни, але, на жаль, у нашої війни ХХІ століття реалії такі, що потрібно захищатися і ними також». – додав він.
Що відомо про застосування ворогом боєприпасів з отруйною речовиною?
Як повідомляла Рубрика, росія з початку широкомасштабної війни здійснила в Україні 1068 хімічних атак.
Лише за лютий 2024 року зафіксовано 250 випадків:
- 244 випадки застосування ВОГ,
- один випадок застосування газу,
- пʼять випадків застосування інших боєприпасів з хімічною речовиною.
Нагадаємо, українські військові, які відбивають російську агресію у Запорізькій області, стикнулися із новою загрозою – використанням окупантами отруйного газу як зброю.
Співробітник української розвідки на умовах анонімності повідомив, що росіяни використовують різновид CS – сльозогінний газ, який використовується під час масових заворушень і може тимчасово вивести людину із ладу через подразнення очей, носа, легенів та шкіри.
Зазначається, що Конвенція ООН про заборону хімічної зброї забороняє використання засобів боротьби із масовими заворушеннями під час війни.
Як повідомлялось раніше, на фронті російська армія почали частіше використовувати хімічну зброю, зокрема, новий вид гранат з отруйними речовинами.