Україна прискорила зведення оборонних споруд на фронті
На кількох ділянках фронту Сили оборони України почали прискорено зводити оборонні позиції.
Про це Рубрика, посилаючись на огляд розвідки Міноборони Британії станом 10 березня.
Як зазначають британські аналітики, українські оборонні позиції включають:
- протитанкові "зуби дракона" і рови,
- піхотні окопи,
- мінні поля,
- опорні пункти, зазначили у відомстві.
У розвідці підкреслили, що розширення оборонних ліній:
- зменшить здатність російських окупаційних військ просуватися вперед,
- використовувати тактичні переваги в рамках поточних наступальних операцій.
"Створення основних оборонних позицій свідчить про виснажливий характер конфлікту і означає, що будь-яка спроба провести операцію з прориву з високою ймовірністю супроводжуватиметься великими втратами", підкреслили в британській розвідці.
Latest Defence Intelligence update on the situation in Ukraine – 10 March 2024.
Find out more about Defence Intelligence's use of language: https://t.co/PS5XNUKusV #StandWithUkraine 🇺🇦 pic.twitter.com/uE33POgjjj
— Ministry of Defence 🇬🇧 (@DefenceHQ) March 10, 2024
Нагадаємо, що на правому березі деокупованої частини Херсонської області оборонні фортифікаційні споруди облаштовані так, що у російських загарбників немає можливості навіть наблизитися до них.
Своєю чергою, Міністерство оборони України опублікувало низку світлин, на яких видно як відбувається зведення фортифікаційних споруд на Запорізькому напрямку та в Сумській області.
Що відомо про зведення фортифікаційних споруд
Останні місяці російська армія активізувалася на майже всіх напрямках фронту, а подекуди намагається штурмувати наші позиції та наступати. Особливо запекло рф намагається на Донеччині просунутися далі від Авдіївки, а на Бахмутському – повернути втрачені позиції.
Нашим оборонцям, на тлі нестачі артилерійських боєприпасів, потрібно мати добре облаштовані фортифікаційні споруди, адже на сьогодні українська армія перейшла до оборони практично на всіх ділянках фронту.
Ще восени минулого року Міністерство цифрової трансформації та Міністерство оборони створили спільну робочу групу з питань будівництва фортифікаційних споруд.
Для забезпечення темпів побудови нових оборонних рубежів цього місяця Кабінет Міністрів виділив 788,8 мільйона гривень з резервного фонду державного бюджету. На ці кошти закуплять автомобілі та інженерну техніку.
Окрім того, ДП "Ліси України" збільшили постачання матеріалу Збройним силам для будівництва фортифікаційних споруд.
Раніше українські військові вже показували процес побудови захисних споруд та ліній загородження на північних кордонах поряд з російською федерацією.