Західні союзники зібрали майже всі кошти на закупівлю 800 тисяч артснарядів для України, – Bloomberg
Країни Заходу виділили майже всі кошти, необхідні для закупівлі сотень тисяч артилерійських снарядів, які знайшла Чехія, щоб передати Україні.
Про це повідомило агентство Bloomberg із посиланням на джерела, пише Рубрика.
За інформацією неназваних співрозмовників, боєприпаси можуть бути відправлені в Україну протягом кількох тижнів. Точні терміни залежатимуть від контрактів та графіків постачання.
Журналісти також уточнили, що Чехія буде виконувати роль посередника з державами, які готові профінансувати купівлю снарядів для України.
Що відомо про ініціативу Чехії щодо пошуку боєприпасів для України
17 лютого на Мюнхенській конференції з безпеки президент Чехії Петр Павел заявив, що його країна ідентифікувала 500 000 снарядів калібру 155 мм та 300 000 снарядів калібру 122 мм, які можуть бути доставлені протягом кількох тижнів, якщо гроші будуть доступні.
Зі слів Павела, Чехія могла б здійснити передачу снарядів за лічені тижні, якщо заручиться фінансуванням від США, Німеччини, Швеції та інших.
Відомо, що до ініціативи Чехії приєдналися:
- Канада, яка виділить 30 млн канадських доларів (близько 23 млн дол. США) на закупівлю боєприпасів для України поза межами НАТО;
- Нідерланди виділяють понад 100 млн євро на цю ініціативу;
- Бельгія, яка виділить 200 мільйонів євро на ініціативу Чехії;
- Литва долучиться до чеської ініціативи із закупівлі та передачі Україні боєприпасів.
- Франція долучається до чеської ініціативи щодо закупівлі боєприпасів для Збройних сил України та пошуку фінансування проєкту.
- Німеччина долучиться до чеської ініціативи щодо закупівлі 800 тисяч артснарядів для України.
- Латвія долучилася до ініціативи Чехії щодо закупівлі боєприпасів для України.
Загалом закупівлю боєприпасів для України за межами Європи підтримують 15 країн.
Варто додати, що протягом минулих місяців Європейський Союз значно наростив виробництво боєприпасів та доведе цю спроможність до 1 млн боєприпасів на рік вже у березні поточного року і до 2 млн – у 2025 році.