Боррель: у ЄС обговорюють можливість використання заморожених активів рф для збільшення військового потенціалу України
Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель заявив, що у Європейському Союзі обговорюється можливість використання заморожених російських активів на користь України для збільшення військового потенціалу.
Про це Жозеп Боррель сказав на пресконференції, 5 березня, пише Рубрика.
"Ми домовилися, що російські заморожені активи можуть бути використані для підтримки України", — сказав він.
Боррель додав, що їх (активи РФ — ред.) також можна використовувати для того, щоб уникнути "руйнування України". Він уточнив, що це, зокрема, означає збільшення військового потенціалу або оборонної технологічної бази України.
In response to Russia's aggression against Ukraine, the EU must bolster its defence capabilities.
We are moving from emergency mode to a comprehensive strategy that will make our defence industry stronger & capable of ensuring our collective security.https://t.co/9rAwNhReGx
— Josep Borrell Fontelles (@JosepBorrellF) March 5, 2024
"Але для цього нам все ще потрібна згода держав-членів ЄС, нам потрібна єдина база угоди, пропозиція спільної політики фінансової безпеки, наразі ми продовжуємо працювати на початковому етапі, щоб досягти результату з цього питання", — сказав глава європейської дипломатії.
Що відомо про конфіскацію російських активів
Як відомо, СБУ впродовж 2022-2023 років і станом на початок серпня арештували активи російських бізнесменів, які фінансують війну, на майже 190 мільярдів гривень.
До того ж, активи російських олігархів арештовують за кордоном:
- Велика Британія з часу повномасштабного вторгнення рф в Україну і станом на середину червня цього року заморозила понад 18 мільярдів фунтів стерлінгів (23 мільярди доларів) активів і ввела санкції проти понад 1550 росіян.
- А в Чехії заморозили активи російського олігарха Володимира Євтушенкова, наближеного до президента рф володимира путіна.
- Польща також запропонувала віддати заморожені активи рф Україні та країнам ЄС.
- У Німеччині вдалося заблокувати російські активи на суму понад 4 мільярди євро.
- В ЄС вивчають процедуру конфіскації 200 млрд євро заморожених активів російського Центрального банку. Свої пропозиції також розробляє Єврокомісія.
- Бельгія створила спеціальний фонд для підтримки України обсягом 1,7 млрд євро, який наповнюють з оподаткування заморожених в країні російських активівю
- У липні Італія повідомила, що після вторгнення російської федерації в Україну минулого року заморозила активи російських олігархів на суму близько 2 мільярдів євро.
- Посли Європейського Союзу 29 січня досягли згоди щодо використання прибутку від заморожених російських активів для допомоги Україні.
- Сполучені Штати Америки вперше в історії передали Естонії конфісковані російські активи, які будуть спрямовані на підтримку України.