fbpx
Сьогодні
12:25 27 Лют 2024

На Київщині в Ірпені планують відкрити великий “Ветеран Хаб”: навіщо це рішення

Ілюстративне фото

У громаді Ірпеня Київської області планують заснувати Центр підтримки ветеранів під назвою "Ветеран Хаб Ірпінь", де буде надаватися допомога учасникам бойових дій та ветеранам війни.

Про це повідомляє видання "Українські новини", пише Рубрика.

У чому проблема?

Повномасштабне вторгнення очевидно загострило актуальність побудови належної системи захисту наших військовослужбовців у контексті їхніх прав, доступу до правосуддя, охорони здоров'я, у соціальній сфері.

Зокрема тих, що переживши поранення – долають складний шлях відновлення функцій свого організму або адаптації до життя після подій на полі бою.

Виявляється, отримавши поранення, наші захисники стають однією з найменш захищених верств населення. Збереження за ними обов'язків військовослужбовця, військово-медична бюрократія, відсутність зрозумілих алгоритмів подальших дій — усе це лягає на плечі людини, яка переживає стрес від поранення, що нерідко супроводжується набуттям інвалідності та втратою чи зниженням функціональності.

Зрозуміло, що за таких умов тим, хто, захищаючи свою країну, порушив своє здоров'я, дуже потрібна допомога.

Яке рішення?

У громаді Ірпеня Київської області відкриють Центр підтримки ветеранів під назвою "Ветеран Хаб Ірпінь", де буде надаватися допомога учасникам бойових дій та ветеранам війни.

Для цього Ірпінська міськрада уклала Меморандум із чеською фірмою AKM Group-Cz та громадською організацією "Ветеранська родина".

Ірпінь створення військового Хабу

Фото: Українські новини

Як це працює?

"Ветеран Хаб Ірпінь" стане першим в Україні сучасним ветеранським хабом для роботи ветеранських організацій, соціальної адаптації ветеранів, психологічної реабілітації та допомоги, правових консультацій для військових та членів їхніх родин.

Як повідомляють, ірпінський хаб матиме дві функціональні зони:

  • вільний простір,
  • консультаційний центр з кабінетом психологічної і правової допомоги.
Ірпінь створення військового Хабу

Фото: Українські новини

Основними завданнями хабу будуть:

  • створення майданчика для взаємодії ветеранів і місцевої влади;
  • соціалізація ветеранів війни через неформальне спілкування;
  • допомога у відкритті власної справи;
  • надання інвестиційних та бізнес-консультацій;
  • надання індивідуальної та групової психологічної допомоги;
  • надання правових консультацій;
  • супровід ветеранів в усіх інстанціях.

ГО "Ветеранська родина" заснована у жовтні 2015 року, об'єднала більшість учасників АТО з Ірпінської громади та до 2024 року працювала під назвою ГО "Ірпінська міська спілка ветеранів та інвалідів АТО".

За час роботи організації було надано 52 квартири та понад 350 земельних ділянок ветеранам АТО, проведено бізнес-навчання та надано гранти ветеранам на власний бізнес. Також організація реалізувала програму навчання ветеранів, де військові отримують вищу освіту та нову професію.

Нагадаємо, що команда Arm Women Now у столиці України відкрила мультифункціональний простір для жінок-військових.

Окрім того, Рубрика писала, що від початку агресії росії проти України у 2014 році в наших містах та громадах почали створюватися локальні осередки ветеранських ком'юніті. Спершу як клуби для спілкування й обміну інформацією та досвідом, а вже згодом і як повноцінні установи.

Наразі є кілька форматів ветеранських просторів та громадських закладів, що доповнюють намагання держави охопити увагою й потрібними послугами ветеранів. "Рубрика" розповідає про один із них. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Veteran Hub: як працює осередок підтримки для українських ветеранів у Вінниці".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: