Термін грошової компенсації за "Пакунок малюка" продовжено: як працює це рішення
Термін грошової компенсації за "Пакунок малюка" продовжено до кінця 2024 року. З січня 2024 року розмір такої компенсації становить 7689 гривень.
Про це інформує Рубрика.
У чому проблема?
Кожна сім'я, в якій народилася дитина, має право на отримання від держави одноразової допомоги у вигляді "пакунка малюка".
Це одноразова натуральна допомога від держави родинам з новонародженими дітьми для їх підтримки та забезпечення належного догляду за немовлям. Бебі-бокс видається в пологовому відділенні.
Це набір найнеобхідніших речей, які знадобляться для догляду за немовлям з перших днів його народження:
- підгузки,
- пелюшки,
- ковдри,
- дитячий одяг для новонароджених різного розміру,
- матрац,
- рушник,
- засоби гігієни,
- іграшки тощо.
Водночас за бажанням батьки мають можливість отримати одноразову натуральну допомогу — грошову компенсацію вартості бебі-бокса.
Яке рішення?
13 лютого 2024 року набрала чинність постанова Кабінету Міністрів України № 136 від 9 лютого 2024 року, якою продовжено термін можливість отримати компенсацію вартості "пакунку малюка" до 31 грудня 2024 року.
З січня 2024 року розмір такої компенсації становить 7689 гривень.
Верховна Рада дозволила вагітним йти у декрет пізніше, ніж за 70 днів до пологів: навіщо це рішення
Як це працює?
Компенсація призначається у разі відмови від отримання бебі-боксу та зверненням за її призначенням не пізніше ніж через 12 місяців з дня народження дитини.
Грошова компенсація є одноразовою виплатою на кожну живонароджену дитину, яка надається виключно для придбання дитячих товарів — засобів догляду за дітьми та дитячих засобів гігієни, дитячого одягу та взуття; дитячого харчування; дитячого посуду; іграшок; текстилю для дітей; дитячих ходунків, колясок, ванночок для купання дитини.
Виплата грошової компенсації проводиться у грошовій безготівковій формі шляхом перерахування коштів на поточний рахунок із спеціальним режимом використання, відкритий в АТ КБ "ПриватБанк".
Для отримання допомоги необхідно подати:
- заяву про призначення грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги "Пакунок Малюка";
- копію свідоцтва про народження дитини або документа, що підтверджує факт народження дитини в/поза межами закладу охорони здоров'я (за відсутності свідоцтва про народження дитини);
- ІПН;
- довідку на постійне (тимчасове) проживання;
- довідку з пологового будинку про неотримання Пакунка малюка;
- документ про встановлення опіки (якщо дитина під опікою);
- документ про влаштування дитини в сім'ю (якщо дитина влаштована у патронатну сім'ю, або будинок сімейного типу, тощо);
- спецрахунок, відкритий в ПАТ КБ "ПриватБанк".
Для отримання грошової допомоги необхідно звернутися до УСЗН, ЦНАПу, або виконавчого органу сільської, селищної ради за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання.
У 2023 році держава закупала "пакунок малюка" — 6778 грн, але, якщо батькам купувати в роздріб, увесь набір обійдеться значно дорожче. Це — набір із понад 90 якісних засобів та виробів — усе, що точно знадобиться в перші місяці для догляду за немовлям: підгузки, пелюшки, ковдри, матрац, рушник, засоби гігієни, іграшки тощо.
Бебі-бокси були запроваджені ще у 2018 році коли був започаткований пілотний проєкт, що реалізовувався між Урядом України та ЮНІСЕФ (Дитячий фонд ООН) і ЮНОПС (Управління ООН з обслуговування проєктів). З того часу видано близько 700 тисяч "пакунків малюка".
Нагадаємо, благодійний фонд BGV спільно з партнерами оголошують про старт нового благодійного проєкту для малюків. Вони роздадуть для малечі 43 000 наборів із екопідгузками.
Також повідомлялось, що Київська обласна дитяча лікарня отримала 5 сучасних інкубаторів-трансформерів.