З Одеси до Кишинева працюватиме спеціальний аеротрансфер: навіщо це рішення
З 1 березня з Одеси до аеропорту "Кишинів" у Молдові запускається спеціальний аеротрансфер. На маршруті курсуватимуть два автобуси, кожний з яких розрахований на 22 пасажира.
Про це розповіли у Одеській обласній військовій адміністрації, передає Рубрика.
У чому проблема?
Зазначається, що попит на маршрут Одеса-Кишинів дуже великий, тому що через війну в Україні не працюють аеропорти, і люди часто здійснюють перельоти з Молдови.
Через певні затримки на КПП, зокрема через черги для проходження митно-прикордонного контролю, громадяни можуть спізнитися на літак.
Яке рішення?
Тому з 1 березня між Одесою та аеропортом "Кишинів" у Молдові запускається спеціальний аеротрансфер.
На маршруті курсуватимуть два автобуси, кожний з яких розрахований на 22 пасажира.
Як це працює?
Вартість квитка – 800 грн, знижку 50% матимуть військові та члени їхніх сімей, особи з інвалідністю, ветерани війни, учасники бойових дій.
"Проєкт "Аеротрансфер" Одеса-Кишинів – ініціатива очільника ОВА Олега Кіпера. Сьогодні, 22 лютого, відбувається перший, тестовий запуск автобуса, який вже відійшов від площі Старосінна що напроти Одеського залізничного вокзалу. Саме звідси з 1 березня автобуси вирушатимуть до Молдови", – уточнили в ОВА.
Як запевняють в ОВА, доїхати до Кишинева можна буде за чотири години – безпосередня подорож разом з часом для проходження відповідних процедур на КПП, зокрема, "Маяки — Паланка — Удобне".
Скористатися нововведенням зможуть як українці, так і громадяни інших держав. Для отримання трансферної послуги необхідно попередньо зареєструватися на сайті ОВА, в тому числі надати відповідну інформацію про себе та рейс, "прикласти" квиток на літак.
У військовій адміністрації додали, що саме завдяки цьому час подорожі скорочуватиметься – дані про кожного пасажира надаватимуться прикордонникам та митникам обох країн завчасно. Та певна перевірка буде зроблена ще до прибуття автобуса на КПП.
"Громадяни не витрачатимуть часу на кордоні, бо отримають змогу проїхати поза чергою. Автобуси підвозитимуть людей прямо до будівлі Кишинівського аеропорту. Звідти відходитимуть на Одесу", – розповіли в адміністрації.
Планується, що з 1 березня два автобуси курсуватимуть на постійній основі щодня в обидвох напрямках. Час відправлення поки коригується.
Якщо попит зросте, кількість автобусів збільшать.
Як запевняють в ОВА, всі гроші, зароблені від цього трансферу, направлятимуть на потреби ЗСУ.
Розклад відправлення наступний:
- 08:00 Одеса (автостанція Старосінна) – аеропорт Кишинів,
- 19:00 аеропорт Кишинів – Одеса (автостанція Старосінна).
Пізніше в ОВА повідомили, що тестовий запуск майбутнього аеротрансферу вже здійснено.
Реєстрація на перший рейс, який заплановано на 1 березня, відкрита. Придбати квитки можна за посиланням, або у спеціальній касі на автостанції.
Довідка
Водночас з 1 березня на автомобільному пункті пропуску "Рені" вже за місяць має запрацювати спільний з Молдовою митний та прикордонний контроль, що дозволить втричі збільшити пропускну спроможність для вантажного транспорту на переході.
"Плануємо запустити спільний контроль на пункті пропуску "Рені" з молдавськими колегами. Це дасть можливість втричі збільшити пропускну здатність для вантажівок", — повідомив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач.
За інформацією Деркача, ремонтні роботи в українському пункті "Рені" виконуються у межах створення "зеленого коридору" між молдавським "Джурджулешти" та румунським "Галацом". Облаштування пункту перетину кордону вже добігає кінця.
Нагадаємо, що 1 грудня керівник ОП Андрій Єрмак висловив переконання, що невдовзі "Бориспіль" знову відправлятиме й прийматиме повітряні судна.
До того ж, 15 листопада Єрмак заявляв, що в Україні розглядають можливість відкриття одного з цивільних аеропортів до завершення війни. Він зазначав, що українська влада й партнери уже працюють над цим, але не уточнював, про яке летовище йдеться.
Прогнози Євроконтролю щодо відкриття аеропортів в Україні
У Європейській організації з безпеки повітряної навігації опублікували квітневий прогноз щодо розвитку авіагалузі до 2029 року. Там вважають, що обмеження на польоти над Україною, росією, Білоруссю та Молдовою зберігатимуться ще майже сім років.
Водночас у державному підприємстві "Украерорух" заявили, що повітряний простір відкриють одразу після завершення воєнних дій та перемоги України. У підприємстві наголосили, що Україна повноцінно готується до відновлення польотів у своєму повітряному просторі одразу після закінчення бойових дій.
Також повідомлялось, що Ірландський лоукостер Ryanair заявив, що розглядає можливість відновлення невеликої кількості рейсів в Україну до кінця 2023 року за умови успішних переговорів щодо часткового відкриття повітряного простору.
Як писала Рубрика, 20 липня в Україну прибуло керівництво найбільшої авіакомпанії Європи Ryanair. Делегація проводить перемовини з керівництвом міжнародного аеропорту "Бориспіль" про відновлення польотів після закінчення війни.