fbpx
Сьогодні
16:32 22 Лют 2024

У школах Англії заборонили користуватися телефонами: у чому рішення

Фото: Карпатський об'єктив

У Великій Британії учням в школах під час навчального процесу заборонили користуватися мобільними телефонами.

Про це повідомляє Міністерство освіти Британії, пише Рубрика.

У чому проблема?

Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки та культури (ЮНЕСКО) рекомендує заборонити використання смартфонів у школах, щоб усунути незручності в класах, покращити навчання та допомогти захистити дітей від кіберзалякування.

Згідно з даними ЮНЕСКО, існують докази того, що надмірне використання мобільних телефонів пов'язане зі зниженням успішності у навчанні. Також надмірна кількість часу, проведеного за екраном, негативно впливає на емоційну стабільність дітей.

У відповідному документі ЮНЕСКО зазначається, що заклик до заборони смартфонів говорить про те, що цифрові технології, зокрема штучний інтелект, повинні завжди підкорятися "людиноцентричному баченню" освіти та ніколи не витісняти особисте спілкування з учителями.

Цифрова революція має величезний потенціал. Але подібно до того, як лунають застереження щодо правил її регулювання у суспільстві, так само слід приділяти увагу тому, як вона використовується в освіті. Сучасні технології мають бути спрямовані на покращення навчального досвіду та на добробут учнів і вчителів, а не на шкоду їм

Яке рішення?

Тому школярам в Англії заборонили користуватися мобільними телефонами під час навчального процесу.

Як це працює?

"Школи отримають нові вказівки щодо заборони використання мобільних телефонів протягом навчального дня", – йдеться у повідомленні.

Мобільні телефони будуть заборонені в школах по всій Англії в рамках плану уряду з мінімізації перешкод для навчання та покращення поведінки учнів у класах.

Нові правила пропонують школам самостійно регулювати політику використання гаджетів:

  • учнів можуть зобов'язати залишати телефони вдома,
  • здавати їх на вході до школи,
  • зберігати в окремих шафках,
  • або школярам можуть дозволити залишати телефони, але поставити на беззвучний режим та не користуватися ними.

Вчителям дозволили обшукувати учнівські рюкзаки, а в разі порушення правил – конфіскувати телефони чи залишати учнів після уроків.

Водночас нововведення стосуються і вчителів – їм буде дозволено користуватися телефоном у випадках, коли це необхідно для роботи.

Освітяни вважають, що цей план уряду буде корисним для учнів, але може зустріти опір з боку батьків.

Довідка

В Україні кілька років триває дискусія щодо дозволу чи заборони використання мобільних телефонів дітьми в школах.

Батьки виступають категорично проти заборони, адже смартфон – це можливість швидко зв'язатися з дитиною. Для вчителів гаджети можуть бути одночасно й помічниками в урізноманітненні навчального процесу, і ворогами, які відволікають дітей від роботи.

З 1 вересня 2007 року в Україні діяла заборона на використання мобільних телефонів у школах. При чому це стосувалося й учнів, і вчителів.

У 2014 році МОН скасувало цю норму. Головною на це причиною стало поширення використання інформаційно-комунікаційних технологій під час навчального процесу в навчальних закладах.

Сьогодні гаджети можуть виконувати й інші завдання у сфері освіти.

"Використання мобільних телефонів в освітніх цілях допомагає урізноманітнити уроки та заняття, швидко зв'язатися з батьками в разі необхідності, а також фіксувати факти порушення прав, що визначено статтею 32 Конституції України", – вважає освітній омбудсмен України Сергій Горбачов.

Водночас він додає, що телефон може відволікати від навчання, сприяти академічній недоброчесності та знижувати рівень спілкування в реальності.

Нагадаємо, освітній омбудсмен Сергій Горбачов пояснив, чому не варто забороняти учням користуватися телефонами у школах.

Також Рубрика повідомляла, що японське місто Ямато ввів заборону на використання мобільних пристроїв під час прогулянок. Про це тих, хто приїжджає інформують на залізничному вокзалі. По гучному зв'язку пішоходів просять не користуватися телефонами до закінчення прогулянки.

Рубрика:
Події Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: