В Україні розробили робота-платформу для евакуації поранених з поля бою: як працює це рішення
Українські винахідники кластера Brave1 розробили евакуаційну платформу на дистанційному керуванні FoxTac, яка може вивозити поранених військових з поля бою. Транспортер успішно пройшов попередні випробування та знаходиться на етапі кодифікації.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Телеграм-канал міністра цифрової трансформації Михайла Федорова.
У чому проблема?
Як відомо, найважчою є евакуація з поля бою. Виніс поранених з поля бою здійснюється санітарами, наявними в штатах медичних підрозділів, а також солдатами, які виділяються для цієї мети розпорядженням командирів частин і підрозділів.
Однак вони теж наражаються на небезпеку, рятуючи своїх побратимів і можуть загинути, оскільки ворог веде постійний вогонь у зоні активних бойових дій.
Яке рішення?
Тому учасники кластера Brave1 розробили транспортер на дистанційному керуванні для евакуації поранених з поля бою.
Як це працює?
Як розповів очільник відомства, ця система повнопривідна і дає змогу їздити як на колісному ходу, так і на гусеничному.
Окрім того, платформа захищена від бруду й легко рухається по бездоріжжю. Дистанція керування — до 700 метрів, запас ходу — до 10 км.
Зі слів Федорова, конкретно цим роботом може керувати оператор за 700 метрів від того місця, де лежить поранений.
"Тобто оператор в безпеці, а це можливість зберегти його життя, і врятувати пораненого. Дослідні зразки FoxTac успішно пройшли попередні випробування. Зараз триває процедура кодифікації, яка дасть змогу постачати платформу у війська", підкреслив у дописі Федоров.
Довідка
Brave1 – це міжгалузевий проєкт, його мета – стимулювання та підтримка розвитку компаній, які працюють у напрямку оборонних технологій.
Проєкт, покликаний сприяти розвитку оборонних технологій, засновано Міністерством економіки, Міністерством оборони, Міністерством цифрової трансформації, Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості, Генеральним штабом ЗСУ та Радою національної безпеки й оборони.
"Приєднуйтеся до Brave1 зі своїми розробками й підсилюйте військових. Кластер підтримує розробників на всіх етапах — від організації випробувань і подання заявки на грант до допомоги з кодифікацією за стандартами НАТО. Розвиток технологій — наша ключова перевага в цій війні та спосіб зберегти життя захисників", зауважив міністр цифрової трансформації.
Нагадаємо, що українські розробники з кластера Brave1 створюють інноваційну технологію, яка полягає в розмінуванні територій за допомогою штучного інтелекту.
Окрім того, також учасники оборонного кластера Brave1 створили універсального робота D-21-11, який обладнаний автоматичною туреллю та може виконувати бойові завдання.