У Дії не буде сервісів, пов'язаних з мобілізацією, – Федоров
У застосунку "Дія" не додаватимуть сервісів, пов'язаних з мобілізацією.
Про це в інтерв'ю "Суспільне" заявив віце-прем'єр, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, пише Рубрика.
Він розповів, що цифрові рішення у питанні виклику до територіальних центрів комплектації та соцпідтримки залежатимуть від законопроекту про мобілізацію, який Верховна рада нещодавно підтримала у першому читанні.
"Військкомати мають реєстр військовозобов'язаних "Оберіг". Багато залежить від закону про мобілізацію. Які норми в ньому залишаться? Чи буде верифікація даних 60 днів? Чи залишаться електронні засоби й так далі. Від цього буде залежати, як саме буде відбуватися верифікація даних військовозобов'язаних, та як верифіковувати інформацію, яку вже містить реєстр", – розповів Федоров.
За словами Федорова, е-реєстр військовозобов'язаних має бути якісним, щоб не було випадків, коли людина залишається "поза радаром". При цьому на підставі даних у реєстрі мають ухвалюватися рішення про мобілізацію: скільки людей та в яких регіонах.
"Тобто йдеться про якісні дані, на базі котрих можна приймати управлінські рішення про мобілізацію: скільки людей, в яких регіонах, які професії. А далі, з огляду на закон, будуть ухвалюватися рішення: як люди будуть отримувати повістки, як будуть надавати інформацію про себе. Я не хочу говорити про можливі сценарії, бо закон ще готується до другого читання. Єдине, можу запевнити ще раз, що в Дії не планується відправляти повістки. Там не буде сервісів, які пов'язані з мобілізацією — у якому б форматі Рада не ухвалила законопроєкт", – зазначив Федоров.
Законопроєкт про мобілізацію
25 грудня Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".
У ньому прописані пропозиції, зокрема, щодо:
- ротації;
- вручення повісток, зокрема в електронній формі;
- обмежень для тих, хто вчасно не прибув до військових частин;
- зміни призовного віку з 27 до 25 років;
- відпусток для звільнених із полону та рекрутингу;
- базової військової служби.
У пояснювальній записці зазначається, що законопроєкт має створити умови для "належного укомплектування бойових підрозділів під час відсічі збройній агресії проти України".
А 30 січня уряд повторно вніс до Верховної ради законопроєкт про мобілізацію, військовий облік та проходження військової служби. Документом, зокрема, пропонується змінити порядок її проведення.
Серед пропозицій уряд хоче, щоб повістки військовозобов'язаним надсилалися через електронний кабінет призовника. У першій версії Міноборони пропонувало, щоб повістки відправляли електронною поштою.
Також пропонують запровадити заходи впливу на ухилянтів, які можуть бути застосовані за рішенням суду.
Відповідно, за рішенням суду після звернення ТЦК передбачають:
- тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України – на строк до виконання зобов'язань за такою вимогою;
- тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами;
- накладення арешту на кошти та інші цінності, що знаходяться на рахунках та на зберіганні у банках чи інших фінансових установах, небанківських надавачах платіжних послуг, або на електронні гроші, що зберігаються на електронних гаманцях в емітентах електронних грошей, на рахунках у цінних паперах у депозитарних установах.
Як повідомлялось, 7 лютого Верховна Рада підтримала у першому читанні урядовий законопроєкт про мобілізацію.