Японія виділить 1,25 млрд євро для підтримки японських інвесторів в Україні, — Денис Шмигаль
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль в Токіо провів зустрічі з міністрами економіки, торгівлі та промисловості, фінансів та закордонних справ Японії, на яких обговорили економічну співпрацю між двома країнами, допомогу нашій державі та питання конфіскації заморожених російських активів.
Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на Урядовий портал.
Як повідомив Глава українського Уряду, Японія виділить 1,25 млрд євро для підтримки японських інвесторів в Україні. Відповідні документи було підписано під час Конференції з економічного розвитку та відбудови в Токіо. Денис Шмигаль особисто подякував Міністру економіки, торгівлі та промисловості Японії Кену Сайто за таку допомогу під час зустрічі.
"Нова програма експортно-кредитного агентства Японії NEXI буде складатись із двох частин. Це, зокрема, гарантії для японських інвесторів, а також кредитна лінія для експорту японських товарів для реалізації проектів відновлення України", — розповів Прем'єр-міністр.
Крім цього, урядовці обговорили подальшу лібералізацію торгівлі між державами. Денис Шмигаль запропонував Кену Сайто опрацювати питання оновлення угоди про захист інвестицій.
На зустрічі з Міністром фінансів Японії Шунічі Сузукі йшла мова, зокрема, про продовження бюджетної підтримки. Глава Уряду висловив вдячність за намір виділити цього року 4,5 млрд доларів фінансової допомоги.
Денис Шмигаль та Шунічі Сузукі також привітали підписання конвенції про уникнення подвійного оподаткування, що своєю чергою спростить роботу для українського та японського бізнесу.
На полях Конференції з економічного розвитку та відбудови відбулося спілкування Прем'єр-міністр України з Міністром закордонних справ Японії Йоко Камікавою. На порядку денному, зокрема, було питання конфіскації заморожених російських активів.
"Наше спільне завдання — притягнути росію до відповідальності та змусити платити", — підкреслив Денис Шмигаль. Він наголосив на необхідності включення рф до чорного списку FATF, а також вжити заходи для уникнення визнання псевдовиборів на окупованих росією українських територіях.
"Вдячні Японії за підтримку Формули миру Президента Україна та створення спеціального трибуналу щодо притягнення до відповідальності керівництва росії", — підсумував Глава українського Уряду.
Конференція з відновлення України в Японії
У японській столиці Токіо 19-20 лютого проходить конференції з відновлення України. Ймовірно, в ній візьмуть участь близько 200 японських та українських компаній.
Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кішіда на відкритті Конференції з відновлення України у Токіо заявив, що Японія продовжуватиме надавати Україні різноманітну допомогу у відбудові та ділитися власним досвідом відновлення після руйнівних землетрусів.
Під час під час Японсько-Української конференції з економічного зростання та реконструкції в Токіо було підписано 56 документів про співпрацю між Україною і Японією.
Також Україна і Японія підписали Конвенцію про усунення подвійного оподаткування стосовно податків на доходи та запобігання податковим ухиленням і уникненням та Протокол до неї.
Окрім того, Україна долучилася до Joint Crediting Mechanism, що дозволить залучати японські інвестиції в програми декарбонізації різних секторів економіки.