Є домовленості про оборонні пакети: Президент підбив підсумки візиту в Мюнхен
У рамках поїздки на Мюнхенську конференцію з безпеки українська делегація домовилася з кількома країнами про нові пакети військової допомоги. Також Україна погодила безпекові угоди ще із кількома державами.
Про це розповів президент України Володимир Зеленський, повідомляє Рубрика з посиланням на ефір телемарафону.
"Є зустрічі, де ми домовилися про оборонні пакети з кількома державами. Там як про артилерію, так і про снаряди 155-го калібру. Великі пакети є, але поки вони не надійшли, не можу сказати (деталі – ред.)", – сказав глава держави в коментарі телемарафону.
Також за словами Зеленського, є домовленості про виробництво зброї для України.
Також Україна погодила безпекові угоди ще із кількома державами.
"Три угоди є, була розмова ще із кількома країнами. Погоджено ще кілька угод, і ми будемо нарощувати безпекові гарантії", – сказав Зеленський.
Він наголосив, що уже підписані угоди із Францією та Німеччиною є потужним інструментом підтримки України.
Зокрема, щодо надання пакета допомоги від Франції уже є рішення президента Емануеля Макрона. Деталі Зеленський не розкрив.
Зеленський також підкреслив, що десятирічні безпекові угоди є гарантіями безпеки для українців, якщо агресія повернеться після закінчення війни. Крім того, вони включають допомогу у відновленні країни.
Анонсована допомога Україні
На полях Мюнхенської конференції з безпеки президент Чехії Петр Павел заявив, що Прага знайшла по світу 800 тисяч снарядів 155-го та 122-го калібрів, які вже найближчими тижнями можна буде передати Україні.
А прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен оголосила про рішення передати Україні всю артилерію, яку її країна має в запасі.
Крім того, у Мюнхені українська делегація підписала угоду з німецькою компанією Rheinmetall про відкриття в Україні заводу з виробництва снарядів.
Гарантії безпеки
Нагадаємо, у січні Україна та Британія підписали угоду про гарантії безпеки. Лондон став першим, хто підписав з Києвом подібний документ.
Цього тижня угоди про гарантії безпеки були підписані між Україною та Німеччиною з Францією.
Раніше країни G7 погодилися надати Україні двосторонні гарантії безпеки на саміті НАТО у Вільнюсі. До цієї ініціативи долучилися понад 20 країн. Велика Британія стала першою країною, яка уклала остаточну угоду.
Водночас в Офісі президента анонсували підписання безпекових документів ще з двома країнами.
Що відомо про Мюнхенську конференцію-2024
Цього року ювілейна (минуло рівно 60 років з першого подібного заходу в Мюнхені) Мюнхенська безпекова конференція стартувала 16 лютого та триватиме до 18 лютого, в ній беруть участь понад 50 лідерів країн та 100 міністрів.
На порядку денному – світова безпекова криза, збройні конфлікти, проблеми міграції, клімат, розвиток новітніх технологій. А допомога Україні є однією з головних тем.
Зазначимо, що вперше на MSC будуть широко представлені країни Глобального Півдня. А от уряди Росії й Ірану не запрошені.
На заході очно бере участь і президент Володимир Зеленський. Він відвідує конференцію в рамках своєї поїздки до Німеччини та Франції, з якими підписав угоди про гарантії безпеки для України.
Зранку 17 лютого український Глава виступив з промовою: закликав зупинити агресора та вказав на ризики для світу.
У Мюнхені президент України Володимир Зеленський провів зустрічі президентом Азербайджанської Республіки Ільхамом Алієвим, прем'єркою Республіки Бангладеш Шейх Хасіною Вазед та прем'єром Нідерландів Марком Рютте.
У межах Мюнхенської конференції з питань безпеки Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із віцепрезиденткою Сполучених Штатів Америки Камалою Гарріс, а також з обраним Президентом Фінляндської Республіки Александром Стуббом.
Окрім того, Володимир Зеленський під час візиту до Мюнхена зустрівся з австралійським бізнесменом, засновником гірничодобувної компанії Fortescue Metals Group Ендрю Форрестом, з яким обговорив питання відбудови України.