fbpx
Сьогодні
22:40 11 Лют 2024

У Києві для колишніх військовополонених відкрили хаб: навіщо це рішення

Під час війни психологічна підтримка стає як ніколи актуальною для українців. Фото ілюстративне.

За ініціативи оборонців Маріуполя у столиці відкрили простір для спілкування, консультування та реабілітації визволених з полону захисників України.

Про це повідомляє у Телеграмі Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, інформує Рубрика.

У чому проблема?

Понад 90% українських полонених зазнають від росіян катувань і негуманного поводження. А ще українці в полоні позбавлені інформації. Українських бійців, які потрапили в полон, тримають в інформаційному вакуумі.

Окрім позбавлення інформації та психологічного тиску на бійців, у Координаційному штабі відомо про позбавлення медичної допомоги, наприклад, від хронічних чи стоматологічних хвороб. Їм не видають знеболювальних, інсуліну тощо.

Відомо про недостатню кількість їжі для людей у російському полоні, перебування в холодному неопалювальному приміщенні. Полоненим бракує вітамінів, вони втрачають вагу. Усе це — види тортур й негуманного поводження.

Полонених змушують пересуватися по табору по місцях утримання в росії або на тимчасово окупованих територіях у дуже незручній позі. Або ж бранці мусять стояти по 17 годин на ногах, після цього виникають набряки кінцівок.

Усі вищезгадані випадки є порушенням Женевських конвенцій і міжнародного гуманітарного права.

Яке рішення?

У Києві за ініціативи захисників Маріуполя відкрили простір для спілкування, консультування та реабілітації визволених з полону військових.

Як це працює?

Як зазначили у Коордштабі, YOUkraine hub – це простір для взаємопідтримки й допомоги тим, хто побував у руках ворога, а зараз намагається відновити сили і призвичаїтись до нормального життя.

Як заявила засновниця фонду YOUkraine Анна Мурашенко, окрім держави, яка допомагає звільненим з полону, має бути і підтримка громадян, тому фонд долучився до створення хабу і взяв на себе організаторські питання.

Робота хабу відбуватиметься за принципом "свої для своїх".

Адже самі військовослужбовці як ніхто інший знають, що з поверненням додому приходять інші випробування:

  • необхідність соціалізації,
  • налагодження особистого життя у часи війни.

Визволені з російського полону захисники Маріуполя Валерія "Нава" Суботіна і Дмитро "Дипломат" Андрющенко звернули увагу на те, що подібні заклади дуже потрібні для зустрічей і спілкування між оборонцями з досвідом полону.

Також важливо, що тут можна буде отримати юридичну й психологічну допомогу.

"Координаційний штаб працює над тим, щоб повернути додому усіх українських героїв, але важливо також, щоб визволені оборонці відчували увагу і вдячність суспільства, мали можливість збиратися в подібних місцях для спілкування і взаємопідтримки", – зауважив керівник секретаріату Координаційного штабу Богдан Охріменко.

Координаторка проєктів підтримки родин Коордштабу Вікторія Цимбалюк повідомила, що Координаційний штаб підтримує цю та подібні ініціативи самоорганізації звільнених з полону оборонців та їхніх родин.

Більше про роботу YOUkraine hub можна довідатись за телефоном: +380966824101

Нагадаємо, 8 лютого, до України повернулися із російського полону ще 100 захисників, серед тих, хто їде додому –  прикордонники, нацгвардійці та військові Збройних сил України.

Як повідомлялось, Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими зазначав, що обмін, який відбувся 3 січня, став найбільшим за кількістю повернутих захисників.

Серед звільнених 230 українців та українок були, зокрема 6 цивільних, які були незаконно позбавлені волі.

Тоді представник ГУР Андрій Юсов повідомив, що загалом з російського полону за час повномасштабної війни звільнено 2828 українців, цей процес триватиме і надалі.

Рубрика:
Київ Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: