fbpx
Сьогодні
18:50 04 Лют 2024

Країни ЄС стурбовані рішенням Байдена поставити на паузу нові проєкти щодо експорту скрапленого газу

Фото: twitter.com/POTUS

Країни Євросоюзу, які закуповують скраплений природний газ із Сполучених Штатів, стурбовані через те, що президент США Джо Байден поставив на паузу нові проєкти щодо експорту СПГ.

Про це розповідає Spiegel у своєму матеріалі, інформує Рубрика.

Публічно від європейських посадовців не лунає якихось стурбованих заяв, щоб не впливати на політичні процеси в США. Однак видання вказує, що всередині галузі багато хто занепокоєний ситуацією, що склалася.

У кінці січня Джо Байден призупинив затвердження заявок на нові проєкти з експорту природного газу, які на той момент ще очікували розгляду або мали бути поданими. Міністерство енергетики США заявило, що вони проводять ретельне дослідження впливу цих проєктів на економіку та довкілля, після чого відбудеться громадське обговорення.

Видання припускає, що таке рішення, ймовірно, мотивоване внутрішньою політикою. Зараз Байден перебуває під тиском екоактивістів, які звинувачують його у зриві кліматичного порядку денного. Багато з них — молодь, а це значна важлива частина виборців для демократів.

Нещодавно активісти розпочали кампанію в TikTok, спрямовану проти одного з проєктів — заводу зі зрідження природного газу, будівництво якого заплановано на узбережжі Луїзіани. Його призначення — це постачання газу одному конкретному клієнту, тобто Німеччині.

Контракти між оператором Venture Global і німецькою держкомпанією вже підписані. Згідно з угодою, Німеччина планує купувати по 6 млн тонн газу на рік протягом 20 років. Але нині Вашингтон призупинив видачу ліцензій. У Venture Global сподіваються, що адміністрація все ж дасть "зелене світло", тому що проєкт дуже важливий для енергетичної безпеки Європи після відмови від російського газу.

Однак Білий дім відмовляється повідомити, як довго триватиме заборона. Багато хто в галузі припускає, що демократи змінять своє рішення після перемоги на виборах.

"Це може бути просто пауза в політичних цілях, щоб заспокоїти виборців перед президентськими виборами", — сказав Девід Седускі з Інституту енергетичних аспектів США.

Експерти з Європи залишаються оптимістами. За даними брюссельського аналітичного центру Bruegel, попит на природний газ до 2030 року повинен знизитися завдяки зусиллям Європейської комісії з декарбонізації економіки.

Крім того, інші країни, такі як Катар і Канада, збільшують свої експортні потужності, що в середньостроковій перспективі може навіть призвести до профіциту газу на світовому ринку.

Водночас бізнес-асоціації у Європі та Японії вже опублікували спільного листа до Байдена, де наголошують, що розширення виробництва дуже важливе для глобальних ринків. Рішення Байдена розкритикували зокрема окремі демократи у Конгресі.

Яка ситуація з газом в Україні?

Нагадаємо, ще у листопаді минулого року в пресслужбі Нафтогазу заявили, що уперше у своїй історії Україна увійшла в опалювальний сезон без імпорту блакитного палива.

А в січні 2024 року Шмигаль підтвердив, що опалювальний сезон 2023-2024 років Україна вперше в історії проходить на газі власного видобутку, на сьогодні у сховищах – близько 10 мільярдів кубів газу.

Також ми писали, що "Укргазвидобування" вдалося запустити одну з найпотужніших свердловин.

Окрім того, АТ "Укргазвидобування", що належить до групи "Нафтогаз", відкрило нове родовище газу, запаси якого можуть сягати мільярда кубометрів блакитного палива.

Зауважимо, що напередодні холодів виникає все більше запитань щодо готовності країни до зими. Чи буде опалення? Чи буде можливість приготувати їжу та нагріти воду?

"Рубрика" разом з "Газорозподільними мережами України" розповідає, на що чекати мешканцям Київщини. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Зима 2024: відповідаємо на питання про готовність газових мереж Київщини".

Рубрика:
Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: