До Міжнародного кримінального суду офіційно приєдналася Вірменія
У Вірменії набув з 1 лютого чинності Римський статут, що означає офіційне приєднання країни до Міжнародного кримінального суду.
Про це пише Рубрика, посилаючись на пресслужбу Суду у Twitter (X).
Як повідомили у пресслужбі, Вірменія стала 124-ою державою-учасницею Міжнародного кримінального суду.
Представник прем'єр-міністра Вірменії з міжнародних правових питань Єгіше Кірокосян, якого цитує DW, зазначив, що приєднання до МКС дає можливість країні "запобігати воєнним злочинам і злочинам проти людяності на своїй землі".
Today, the #ICC #RomeStatute enters into force for the Republic of #Armenia, making it the 124th State Party.
#MoreJustWorld pic.twitter.com/lHN1JqGbds— Int'l Criminal Court (@IntlCrimCourt) February 1, 2024
За його словами, це насамперед стосується Азербайджану.
Довідка
- 3 жовтня 2023 року парламент Вірменії прийняв закон про ратифікацію Римського статуту, який згодом був підписаний 13 жовтня та набув чинності 17 жовтня.
- Варто додати, що держави, які ратифікували Римський статут, зобов'язані арештувати президента росії владіміра путіна в разі його приїзду на територію країни за ордером, виданим Міжнародним кримінальним судом у контексті російської агресії проти України.
- Відомо, що росія надсилала Вірменії "рекомендації" у зв'язку з ратифікацією статуту Міжнародного кримінального суду і Єреван вже відреагував на цей документ.
Нагадаємо, що Вірменія вперше взяла участь у зустрічі з підготовки саміту щодо української "формули миру", яка цього разу проходить на Мальті.
Як порушуються справи у Міжнародному кримінальному суді?
Є три способи порушення справ у Міжнародному кримінальному суді.
Один з них — це коли держави, які ратифікували Римський статут, одна чи кілька (у нашому випадку 42), передають ситуацію на розслідування прокурору МКС і він негайно починає розслідування.
Другий випадок — коли прокурор самостійно попередньо вивчає ситуацію, а потім ухвалює рішення починати йому розслідування чи ні з власної ініціативи.
Третій спосіб порушити розслідування — ситуація передається до Міжнародного кримінального суду Радою безпеки ООН.