Дослідження вчених показало, що в світі швидко знижується рівень підземних вод
У багатьох частинах світу спостерігається швидке виснаження запасів підземних вод. Це показало дослідження вчених із Каліфорнійського університету.
Про це повідомляє CNN, інформує Рубрика.
У межах дослідження було вивчено дані вимірювання рівня підземних вод із 170 тисяч колодязів у понад 40 країнах.
Команда також отримала доступ до даних про рівні підземних вод за 1980-2000 роки у 542 водоносних горизонтах, щоб прослідкувати темпи зниження у ХХІ столітті.
Аналіз 1693 систем водоносних горизонтів показав, що рівень підземних вод знизився між 2000 та 2022 роками на 71%.
При цьому рівень підземних вод знижувався більше ніж на 0,1 метра щороку в 36% систем.
У свій перший рейс з Маямі вирушив найбільший у світі круїзний лайнер: екологи стурбовані
Найбільший темп зниження спостерігалося у водоносному горизонті Аской-Сопламо в Іспанії: там середнє зниження становило 2,95 метра на рік, сказав співавтор дослідження Скотт Ясечко.
Він додав, що серед систем, в яких спостерігалося найшвидше зниження рівня підземних вод, були також кілька водоносних горизонтів в Ірані.
В ході дослідження зафіксували позитивні результати з Бангкоку, Аризони та Нью-Мексико, де підземні води почали відновлюватися після заходів, спрямованих на краще регулювання використаної води або її перенаправлення для поповнення виснажених водоносних горизонтів.
Вчені також з'ясували, що зниження підземних вод прискорилося у перші два десятиліття ХХІ століття у 30% проаналізованих випадках.
Це значення є вищим, аніж зареєстровані дані в період між 1980 та 2000 роками.
Падіння рівня підземних вод може ускладнити доступ людей до прісної води, яку використовують для пиття або поливу посівів, а також призвести до просідання грунту, йдеться у матеріалі.
Як повідомлялося, за останні 40 років внаслідок кліматичної кризи сніговий покрив у більшості частин Північної півкулі значно скоротився, це веде до тенденції зменшення водних ресурсів та несе небезпеку для мільйонів людей.
Також повідомлялось, що через кліматичну кризу крижаний щит Гренландії втрачає в середньому 30 мільйонів тонн льоду на годину, що на 20% більше, ніж вважалося раніше.
Нагадаємо, що космічне агентство Сполучених Штатів NASA та Індійська організація космічних досліджень ISRO невдовзі запустять радарний супутник NISAR, який відстежуватиме деякі ключові показники стану земної поверхні, зокрема щодо водно-болотних угідь, деформації ґрунту під дією вулканів, руху наземного й морського льоду.