Укренерго: половину нових енергопотужностей України повинна складати вітрова генерація
Для розвитку національної енергетичної системи Україні потрібно в найближчі 10 років побудувати 10 ГВт нової енергетичної потужності, з яких 5 ГВт припадатиме на вітрову енергетику та ще 3 ГВт на сонячну енергетику.
Про це заявив голова правління "Укренерго" Володимир Кудрицький в інтерв'ю Independent Commodity Intelligence Services.
Як зазначив очільник компанії, відповідно до моделювання "Укренерго", для подальшого розвитку національної енергосистеми знадобиться побудувати:
- від 1,3 – 1,5 ГВт теплової генерації на біопаливі,
- ще 1,3-1,5 ГВт водневих потужностей,
- 3 ГВт сонячної,
- 5 ГВт вітрової генерації,
- 1 ГВт систем акумулювання та зберігання енергії.
"Не війна перешкоджає інвестиціям, а здебільшого регуляторні норми. Ми не повинні відкладати щось через війну. Ми повинні діяти всупереч їй", – сказав Кудрицький.
Зі слів головного енергетика країни, Україна повинна і надалі продовжувати працювати над розвитком своєї енергосистеми, в тому числі в частині забезпечення дерегулювання ринку, що позитивно вплине на залучення інвестицій.
При цьому Кудрицький зазначив, що втручання держави в роботу енергоринку також створило проблеми для компанії. Оскільки тарифи на передачу електроенергії в середньому на 7-10% нижчі за ті, якими вони повинні бути, щоб дозволити "Укренерго" фінансувати оплату послуги за збільшення відновлюваної генерації.
В таких обставинах "Укренерго" накопичило борг на суму 30 млрд грн. І цей борг може зрости, якщо держава продовжуватиме підтримувати низькі тарифи.
Загалом, Укренерго оцінює потреби вітчизняної генерації у 10 ГВт нових потужностей, які можна збудувати менш ніж за 10 років. Більшість цих потужностей будуть невеликими і розподіленими по всій країні, щоб мінімізувати вразливість інфраструктури до повітряних атак рф.
Нагадаємо, у червні 2023 року президент Володимир Зеленський заявив, що Україна має розвивати свій потенціал в атомній і зеленій енергетиці, а також системах накопичення енергії.
"Наш енергетичний потенціал дає змогу Україні бути одним із гарантів енергетичної безпеки всієї Європи. Наша генерація, зокрема "атомка", потрібна всьому континенту. Пріоритет у нашій країні – це "зелена" генерація та масштабні можливості накопичення енергії", – сказав він.
Окрім того, Міністерство енергетики України та Міністерство навколишнього середовища та енергетичної безпеки Італії підписали меморандум про спільний розвиток відновлюваної енергетики.
Раніше повідомлялось, що Україна планує стати хабом Європи у розвитку відновлюваної енергетики, особливо сонячної та вітрової генерацій, а також водневих технологій і біоенергетики.