Найменша сова України мешкає у Чорнобильському заповіднику
У Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику мешкає сичик-горобець, якого вважають найменшою совою фауни України з вагою всього 50-77 грамів.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Фейсбук заповідника.
Як розповіли природоохоронці, мініатюрні розміри не заважають птаху успішно полювати на дрібних гризунів і не менш дрібних птахів.
Повідомляють, що ще на початку XXI ст. у зоні відчуження сичика не зустрічали. Уперше це сталося у Луб'янському лісництві влітку 2009 р. На той час було відомо лише 5 місць перебування птахів.
На сьогодні ж у Чорнобильському заповіднику відомо 27 місць перебування сичика-горобця. Чисельність птахів на території може сягати щонайменше 70-80 пар.
Зазвичай птах оселяється в стиглих листяних та мішаних лісах біля галявин, перелогів та луків. Сичик є осілим, але в зимовий час деякі дорослі й більша частина молодих птахів відкочовують на південь.
На відміну від багатьох видів сов, полює сичик зранку до вечірніх сутінок. Харчується дрібними тваринами:
- мишеподібними гризунами,
- дрібними птахами.
"Якщо сичик виявляє себе вдень голосом чи візуально, його починають переслідувати зграї пташок, які голосно кричать. Тому ця сова полює із засідок, передчасно ховаючись від стороннього ока", наголошують у заповіднику.
Природоохоронці зауважили, що гніздується пернатий в дуплах дятлів. Під таким дуплом можна знаходити залишки здобичі, які самиця викидає, чистячи гніздо.
Українські полярники показали, хто народився біля "Вернадського": не тільки пінгвінята
На Одещині рожеві фламінго витримали два буревії зі снігом та штормами
Перед зимівлею сичики в окремих дуплах заготовляють їжу – дрібних птахів та ссавців (миші, полівки, мідиці).
"Спокійний і самовпевнений характер сичика дозволяє фотографу близько підходити до птаха й робити чудові знімки", резюмували у заповіднику.
Нагадаємо, у Чорнобильській зоні помітили птаха із Середземноморського регіону, якому невластиво проживати в України. Мова йде про Мартина скельного, який став новим видом пернатого для заповідника.
Також ми розповідали, на території Чорнобильського заповідника, фотопастки зафіксували наявність рисі євразійської. Цей вид є рідкісним і зник у минулому столітті з території українського Полісся.