На Волині пенсіонерки з Ківерців шиють бурки для військових: навіщо це рішення
У Волинській області 11 волонтерок-пенсіонерок із міста Ківерці Луцького району щодня шиють тепле зимове взуття для українських захисників на передову.
Про це розповіла волонтерка Лідія Власюк Суспільному, пише Рубрика.
У чому проблема?
Чим нижча температура, тим більше нашим воїнам потрібні теплий одяг і засоби для зігріву — у бліндажах і окопах вогко та холодно.
У Міноборони запевнили, що забезпечення українських захисників зимовою екіпіровкою вирішене. Замовлення на теплі речі постійно відшиваються.
Окрім того, допомогти з цим Україні пообіцяли й західні партнери. Але долучитися до того, аби нашим захисникам було трішки тепліше, може й кожен з нас.
Уперше в Україні: для військовослужбовиць Збройних сил затвердили польову форму - навіщо це рішення
Яке рішення?
Так, на Волині волонтерки-пенсіонерки із міста Ківерці Луцького району щодня шиють тепле зимове взуття для українських захисників на передову.
"Українські бійці потребують теплих речей", наголосила волонтерка.
Must Have запустили ініціативу із забезпечення жінок-військових формою: у чому рішення
Як це працює?
Як розповіла Власюк, від початку грудня минулого року вже пошили 180 пар бурок для Збройних сил.
"Будемо шити, бо треба хлопцям допомагати. В перший день прийшли до нас ті дівчата, що торік шили.
Вони принесли нам лекала, і дали інструктаж, як шити. Тому, якщо є потреба в валянках, звертайтеся до нас", — говорить вона.
Як розповіла жінка, у команді — 11 пенсіонерок, які шиють бурки зі старого верхнього одягу, що приносять небайдужі. Волонтерки працюють у невеличкому приміщенні ківерцівського ліцею.
"Сформувався такий колектив, який працює з 10 до 17 години. І в суботу, і в неділю працювали, поки навчилися, поки процес пішов. Зараз за день ми шиємо 10 – 11 пар", каже волонтерка.
Пара бурок шиється в середньому 40 хвилин.
Пенсіонерка Надія Павленко пояснила, що все взуття роблять довжиною орієнтовно 40 сантиметрів, але різних розмірів, починаючи від 42-го.
"Менші не шиємо, може кому треба й менший. Якщо холодно, можна прийти зі своєї ділянки роботи та перевзутися в більший валянок. Шиємо в основному такі, в яких більша потреба", — говорить жінка.
Зі слів Власюк, разом із бурками волонтерки передають і гумові галоші. На їх закупівлю відкрили збір.
Також волонтерка зауважила, що для пошиття мають всього дві швейні машинки, їх для роботи не вистачає, тому просять небайдужих допомогти.
Зараз жінки з Ківерців шиють нову партію взуття, яку незабаром відправлять на передову.
Нагадаємо, що бронежилети, каски, тактичне спорядження, одяг та їжа – Міністерство оборони України працює над тим, щоб на сто відсотків забезпечувати Збройні сили товарами українського виробництва.
Окрім того, Міністерство Оборони має намір розробити 16 тижневих меню від професійних кухарів з урахуванням релігійних або етнічних потреб військових.