fbpx
Сьогодні
18:26 05 Січ 2024

Рішення для перемоги: в Україні створили робота для виконання бойових завдань

English version here

Фото: Федоров/Телеграм

Універсального робота D-21-11, який обладнаний автоматичною туреллю та може виконувати бойові завдання, створили учасники оборонного кластера Brave1.

Про це повідомив віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Телеграмі, пише Рубрика.

У чому проблема?

Найбільший жах війни – великі людські втрати. Кожне життя воїна – безцінне, тому будь-яка ініціатива, що направлена на їх збереження сьогодні виходить на перший план.

Одним з таких проєктів є роботизація окремих процесів, які сьогодні виконують бійці. Роботи можуть безпечно доставляти боєприпаси або провізію для бійців у гарячі точки.

Яке рішення?

Учасники оборонного кластера Brave1 створили універсального робота D-21-11, який обладнаний автоматичною туреллю та може виконувати бойові завдання.

Фото: Федоров/Телеграм

Як це працює?

"D-21-11 — це універсальний український робот, який створили учасники оборонного кластера Brave1. Машина обладнана автоматичною туреллю та може виконувати бойові завдання. Наприклад, проводити розвідку, штурмувати або обороняти позиції", – написав він.

Федоров зазначив, що також робота можна використовувати, щоб безпечно доставляти боєприпаси або провізію для бійців у гарячі точки. Бойова частина повністю знімна.

За словами віцепрем'єра, бойова частина робота, D-11, вже пройшла успішні випробування та має позитивні відгуки від військових.

У планах розробників — інтегрувати в робота натовські види озброєння та посилити стійкість до ворожого РЕБу.

Зараз команда працює над масштабуванням виробництва.

Довідка

Brave1 – спільна ініціатива Міністерства оборони, Генерального штабу ЗСУ, Ради національної безпеки і оборони, Мінцифри, Міністерства стратегічних галузей та Міністерства економіки.

Її мета – стимулювання та підтримка розвитку компаній, які працюють у сфері оборонних технологій.

Кластер пропонує організаційне та експертне супроводження розробок, а також доступ до акселераторів та інкубаторів. Ідеться про:

  • системну роботу над удосконаленням розробок,
  • підвищення знань у питаннях масштабування бізнесу,
  • формування цінності для інвесторів, менторство.

Розробники також матимуть доступ до науково-дослідного (R&D resource) центру, який допомагатиме з необхідними компонентами, випробуваннями, устаткуванням.

Нагадаємо, у Запоріжжі інженери та учні "Школи робототехніки" створили робота-сапера для потреб Збройних сил та надзвичайників.

"Робот стане у пригоді саперу, коли йому треба пройти до того місця, де визначили, що там прилетів якийсь предмет. До того ж допоможе пройти місцевістю з розтяжками. Також він має камери, що допомагають чітко ідентифікувати предмети", – розповіли розробники.

Також в Україні стартували тести бойового робота "Лють", який дає змогу виконувати завдання дистанційно, а тому може врятувати життя українських оборонців.

Окрім того, Український кластер для розвитку військових технологій Brave1 створив нового наземного робота-камікадзе Ratel S, що дозволяє вражати ворожі об'єкти з безпечної відстані.

"Бійці використовують його як мобільну боєголовку, що несе протитанкові міни чи бойовий модуль. Завдяки технології оператор з безпечного місця може підірвати ворожий танк або бліндаж", – розповів віцепрем'єр.

Також на виставці Brave1 представили один з прототипів безпілотних підводних торпед, на цей час в Україні розробляються декілька версій таких безпілотників.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: