fbpx
Сьогодні
22:55 04 Січ 2024

В Україні вдосконалили ввезення обладнання та комплектуючих для інвестпроєктів: у чому рішення

Фото: Дія.Бізнес

Кабінет Міністрів України вдосконалив Порядок ввезення на митну територію України та цільового використання нового устаткування, яке ввозяться інвесторами для власного використання під час реалізації інвестиційного проєкту зі значними інвестиціями.

Про це повідомили в Дія.Бізнес, пише Рубрика.

У чому проблема?

Залучення проєктів зі значними інвестиціями у реальний сектор економіки — один із напрямків роботи в межах відбудови України.

У 2024 році на їхню підтримку в бюджеті закладено 3 млрд грн. Кошти будуть надаватись інвесторам, які фокусуються на виробничих потужностях для виготовлення продукції з високою доданою вартістю.

Яке рішення?

Тому Кабінет Міністрів України вдосконалив Порядок ввезення на митну територію України та цільового використання нового устаткування, яке ввозяться інвесторами для власного використання під час реалізації інвестиційного проєкту зі значними інвестиціями.

Як це працює?

Прийняте Урядом рішення, яке має спростити початок реалізації таких проєктів, передбачає зміни щодо:

  • уточнення стосовно строків подачі переліку та обсягів ввезення товарів як заявником, так і інвестором зі значними інвестиціями;
  • відповідності переліку та обсягів ввезення товарів, які подаються заявником, положенням проєкту спеціального інвестиційного договору, щодо умов якого досягнуто згоди згідно з законодавством;
  • розширення підстав відмови у затвердженні переліку та обсягів товарів при його перегляді за письмовим зверненням інвестора зі значними інвестиціями.

Згідно із Законом "Про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями в Україні" підприємці, які реалізують такі ініціативи мають право отримати від держави декілька видів підтримки, які складають до 30% від суми інвестпроєкту. Зокрема:

  • переважне право користування земельними ділянками державної або комунальної власності;
  • бюджетне фінансування будівництва інженерно-транспортної інфраструктури (дороги, підключення до інженерних мереж);
  • податкові пільги;
  • звільнення від відшкодування втрат лісогосподарського виробництва;
  • безмитне ввезення необхідного обладнання.

Довідка

До проєктів зі значними інвестиціями відносяться інвестпроєкти на суму від 12 млн євро. Інвесторам потрібно створити принаймні:

  • 10 нових робочих місць із заробітною платою не менше ніж на 50% вищою за середню заробітну плату в регіоні за таким же видом діяльності за попередній календарний рік;
  • або 30 нових робочих місць із заробітною платою не менше ніж на 30% вищою за середню заробітну плату в регіоні за таким же видом діяльності за попередній календарний рік;
  • або 50 нових робочих місць щонайменше на 15% вище середньої заробітної плати в регіоні за таким же видом діяльності за попередній календарний рік.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла за основу і в цілому законопроєкти №8360 та №8361-д щодо звільнення від ПДВ та мита на ввезення приладів нічного бачення, рацій, коптерів, тепловізорів та коліматорів.

Окрім того, з 1 грудня 2023 року на двосторонньому рівні між Україною і Європейським Союзом запроваджують Альтернативні правила походження товарів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: