fbpx
Сьогодні
10:27 04 Січ 2024

Кірбі заявив, що в Україні США не виявили зловживань із військовою допомогою та прокоментував можливості щодо подальшої підтримки

English version here

Фото: З відкритих джерел

США не виявили жодних ознак зловживань зі зброєю, надану Україні та продовжує наполегливо працювати, щоб вся допомога використовується за призначенням. Проте, якщо Конгрес не ухвалить подальшої підтримки України, постачання військової допомоги доведеться зупинити.

Як пише Укрінформ, про це заявив у середу у Вашингтоні координатор Ради нацбезпеки США Джон Кірбі, цитує Рубрика.

"Ми не бачили жодних ознак того, що цього (відповідальності в Україні – ред.) немає, або щоби мала місце широкомасштабна корупція чи зловживання з боку української армії", – зауважив Кірбі.

Він підкреслив, що з американського боку відбувається пряма взаємодія з українською стороною щодо підзвітності в цьому питанні. З цією метою в Києві працюють фахівці зі США.

"Українці розуміють нашу необхідність у підзвітності. Вони поділяють це, і вони дали зрозуміти, що готові працювати з нами над заходами підзвітності для всіх систем, які надаються",- зауважив представник адміністрації Байдена.

Проте, якщо Конгрес не ухвалить подальшої підтримки України, постачання військової допомоги доведеться зупинити.

Однак адміністрація США робитиме все можливе для того, щоб українці отримували необхідні озброєння.

"Вони муситимуть (зупинитися – ред.)", – відповів Кірбі на запитання, чи припиняться поставки озброєнь в Україну, якщо Конгрес не ухвалить додаткової допомоги Україні.

Коли у нього спитали, чи існують певні резерви зброї, які можна було би використати зараз для України, щоби поновити пізніше, представник адміністрації зауважив:

"Мені невідомо про жодне "швидке" рішення, яке можна було би зробити".

Водночас він зазначив, що не хотів би "випереджати процес ухвалення рішень" у цьому питанні.

"Я маю на увазі, що ми будемо робити все можливе, щоби продовжувати підтримку України. Але з точки зору типів систем озброєнь, які ми можемо надавати, а також частоти, з якою ми надавали їх – кожні два тижні – ці можливості закінчилися 27 грудня, коли ми виділили наш останній пакет за рік, на який ми мали фінансування", – підкреслив представник адміністрації США.

Що відомо про допомогу Україні від США

Зазначимо, що адміністрація Байдена 12 грудня оголосила про передачу Україні пакету військової допомоги на суму 200 мільйонів доларів, який включає артилерійські снаряди, боєприпаси для стрілецької зброї та інше озброєння.

Після цього Пентагон зможе відправити ще один пакет допомоги Україні, сказав МакКорд.

Як повідомляла Рубрика, за даними ЗМІ, у Сенаті США просунулися в переговорах щодо захисту кордону для розблокування допомоги Україні.

І республіканці, і демократи заявили, що мають позитивні очікування в контексті переговорів по міграційній реформі, що є передумовою для ухвалення допомоги Украіні, Ізраїлю і Тайваню.

Своєю чергою Пентагон заявив, що якщо Конгрес не схвалить нове фінансування, то кошти на військову допомогу Україні закінчаться 30 грудня.

Нагадаємо, що у США закінчуються гроші, які призначені для фінансування військової допомоги Україні. У зв'язку з цим президент Джо Байден запросив у Конгресу понад 100 млрд доларів, в які входять понад 60 млрд доларів для України. Конгрес так і не підтримав цю ініціативу.

Варто зазначити, що будь-яка угода в Сенаті, який контролюють демократи з перевагою в 51 голос, повинна буде також отримати схвалення Палати представників США, яку контролюють республіканці (більшість у 221 проти 213).

Рубрика:
Події Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: