У Львові створять університетську лікарню на базі залізничної: у чому рішення
У Львові на базі клінічної лікарні Львівської залізниці створять університетську лікарню: майно медичного закладу передали до сфери управління Міністерства охорони здоров'я.
Як повідомили у МОЗ, відповідне рішення ухвалив уряд, пише Рубрика.
У чому проблема?
Після початку реформування медичної сфери гроші не йдуть конкретно просто на медичний заклад, а йдуть безпосередньо за пацієнтом. Тобто сьогодні кількість коштів, які отримує конкретний медичний заклад, залежить від кількості пролікованих випадків.
Це фактично створило ринок медичних послуг, тобто сьогодні лікарні змагаються за пацієнта. Це насправді дуже правильна річ. Але більшість інших суб'єктів на ринку ще в процесі змін.
Яке рішення?
Створення потужних університетських лікарень є ключовим кроком до поточної та повоєнної відбудови, покращення якості медичної освіти та медичної допомоги в Україні.
Мережа таких закладів сприятиме:
- залученню інвестицій у розвиток медичної інфраструктури,
- підвищенню престижності праці медиків.
"Це, своєю чергою, стане надійним підґрунтям соціального й економічного розвитку, покращення загальної привабливості міст і регіонів України", зауважили у відомстві.
Тому у Львові на базі клінічної лікарні Львівської залізниці вирішили створити університетську лікарню.
Як це працює?
Як підкреслюють у міністерстві, університетська лікарня Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького буде спроможною:
- забезпечити високий рівень практичної підготовки студентів та інтернів,
- удосконалення навичок у лікарів, медичних сестер й інших фахівців.
"Університетська лікарня стане платформою для впровадження сучасних технологій діагностики і лікування та залучення найкращих, в тому числі вузькоспеціалізованих фахівців", – сказав міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.
У відомстві планують, що університетська лікарня отримуватиме фінансування за надані медичні послуги за програмою медичних гарантій.
"Створення потужних університетських лікарень – ключовий крок до поточної та повоєнної відбудови, покращення якості медичної освіти та медичної допомоги в Україні", – кажуть у МОЗ.
Нагадаємо, що в Україні мають намір розширити державне замовлення на спеціальності, пов'язані з реабілітацією. Також йде робота над створенням щонайменше чотирьох великих реабілітаційних центрів національного рівня, які поєднуватимуть фізичну та психологічну реабілітації.
Окрім того, на базі Рівненського обласного госпіталю ветеранів війни будують новий лікувально-реабілітаційний корпус.