fbpx
Сьогодні
18:57 21 Гру 2023

Справа Майдану: суд виніс вирок беркутівцю, який катував протестувальників

“Відкритий Університет Майдану” у квітні 2014 року/Фото надане Остапом Стасівим

Суд виніс вирок колишньому беркутівцю, обвинуваченого у катуванні протестувальників на колонаді центрального входу на стадіон "Динамо" імені В. Лобановського.

Про це пише Рубрика з посиланням на пресслужбу Офіс генерального прокурора

"Цим вироком суд апеляційної інстанції скасував виправдувальний вирок Дніпровського районного суду міста Києва, який раніше був предметом апеляційного розгляду та на підставі постанови Касаційного кримінального суду Верховного суду переглядався в апеляційному порядку повторно", написали в пресслужбі.

Під час нового розгляду прокурори довели вину беркутівця, який є діючим працівником поліції, у катуванні. Його було засуджено до 6 років позбавлення волі.

Прокурори довели, що беркутівець умисно катував двох учасників Революції гідності шляхом нанесення побоїв, мучення та інших насильницьких дій.

"Це було зроблено, щоб покарати потерпілих за їхню участь в акціях протесту 20 січня 2014 року на перехресті вулиць М. Грушевського та Паркової дороги, а також з метою залякування та дискримінації їх та інших осіб", – додає Офіс генпрокурора.

Як пише пресслужба, тоді ж обох протестувальників скинули з колонади. Зокрема одного з них, який на той момент був неповнолітнім, роздягнули при температурі повітря -12 й поранили у стегно ноги ножем.

"Після цього забризкали перцевою рідиною та примусили пройти оголеним через групу правоохоронців, співаючи гімн України. Таким чином висміювали його ідеологічні переконання. У подальшому потерпілих звинуватили в організації масових заворушень", – додає пресслужба.

Силовий розгін Євромайдану в Києві

Силовий розгін мирного протесту на Майдані Незалежності у Києві – незаконна акція силових відомств України, проведена силами спецпідрозділів "Беркуту" вночі 30 листопада 2013 року з метою очищення площі від учасників стихійного протесту, відомого як Євромайдан.

Протести розпочалися 21 листопада 2013 року як реакція на рішення Кабінету Міністрів України про призупинення процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

Протестувальники безперервно перебували на Майдані, причому їхня кількість змінювалася. Станом на ніч 30 листопада, коли відбулася акція силовиків, на площі залишалося близько 400 протестувальників, переважно студентів. Внаслідок дій "Беркуту" тоді постраждали щонайменше 79 осіб.

Як повідомлялося, 4 жовтня ДБР завершило розслідування справи про розстріл Небесної сотні 18-20 лютого 2014 року. Перед судом постануть експрезидент Віктор Янукович і весь тодішній силовий блок України.

Серед обвинувачених колишні посадовці:

  • міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко,
  • заступник міністра внутрішніх справ України Віктор Ратушняк,
  • голова СБУ Олександр Якименко,
  • міністр оборони України Павло Лебедєв,
  • начальник Головного управління – командувач внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ Станіслав Шуляк.

Також судитимуть першого заступника голови СБУ – керівника Антитерористичного центру, в.о. начальника ГУМВС України в м. Києві, заступника начальника ГУМВС України – начальника міліції громадської безпеки, командира ПМОП "Беркут" при ГУМВС України в м. Києві.

Як повідомоляла Рубрика, в Україні 20 лютого відзначають День Героїв Небесної Сотні. Саме 18-21 лютого 2014 року у Києві були найжорстокіші протистояння між силовиками та учасниками Революції Гідності. А 20 лютого 2014 року загинуло найбільше активістів Євромайдану.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: