МЗС 11 країн запустили Талліннський механізм для кіберзахисту України
Міністерства закордонних справ України та ще десяти країн створили Талліннський механізм, який допоможе зміцнити кіберзахист і цивільний кіберпотенціал нашої країни.
Про це повідомив глава МЗС України Дмитро Кулеба у соцмережі X, передає Рубрика.
"Сьогодні міністерства закордонних справ України та ще десяти країн створили Талліннський механізм з кіберзахисту. Талліннський механізм допоможе зміцнити кіберзахист і цивільний кіберпотенціал України, посилити захист нашої держави в кіберпросторі та задовольнити довгострокові потреби в кіберстійкості", – поінформував глава МЗС України.
Він зауважив, що міністерства закордонних справ країн Талліннського механізму будуть координувати зусилля з мобілізації додаткової підтримки для потреб профільних установ у сфері кібербезпеки. Група також тісно співпрацюватиме з Євросоюзом і НАТО та залишається відкритою до приєднання нових учасників.
Талліннський механізм кіберзахисту був створений міністерствами закордонних справ таких держав:
- України,
- Великої Британії,
- Данії,
- Естонії,
- Канади,
- Нідерландів,
- Німеччини,
- Польща,
- США,
- Франції,
- Швеції.
Як зазначили у МЗС Британії на своєму сайті, ціллю Механізму є регулярна взаємодія з іншими донорськими ініціативами, координація та запобігання конфліктам, включаючи регулярну взаємодію з ЄС та НАТО.
"На тлі неспровокованого вторгнення Росії в Україну світ став свідком неослабної кібератаки на найважливішу національну інфраструктуру України, від банківської справи до енергопостачання і ні в чому не винного українського народу", – пояснюють у британському міністерстві ініціативу оформлення такого міжнародного Механізму.
Також на Даунінг-стріт уточнили, що основним агентом Британії з нарощування кіберпотенціалу в Україні є їхня кіберпрограма CSSF UK-Ukraine, розширена прем'єр-міністром Ріші Сунаком у червні 2023 року.
Своєю чергою у прес-службі МЗС Франції додали, що спільно члени Механізму зробили свій внесок у надання допомоги Україні у нарощуванні кіберпотенціалу.
"Вони були проведені з дотриманням міжнародного права та у повній координації з відповідними українськими колегами", – йдеться у заяві французького міністерства.
Нагадаємо що 12 грудня у мережі Kyivstar стався технічний збій, через це можуть бути недоступні послуги зв`язку та доступу в інтернет у частини абонентів.
Один з найбільших в Україні операторів зазнав хакерської атаки, ймовірно через це і міг статися масштабний збій в роботі "Київстара".
15 грудня повідомли, що мережа "Київстар" відновлюється після наймасштабнішої в телеком галузі кібератаки. За минулу добу спеціалісти компанії відновили послугу міжнародного голосового роумінгу, усунули проблему з обривами дзвінків, стабілізували зв'язок в Києві.