Рішення для перемоги: Національна гвардія отримала 27 бронетранспортерів M113
У рамках ініціативи United24 до Національної гвардії України передали 27 гусеничних бронетранспортерів M113.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Фейсбук United24.
У чому проблема?
З початком російської агресії наші війська зазнавати втрат в людях та засобах ураження — танках, САУ, БМП. Бронеавтомобілі також не виключення.
Саме їх найчастіше отримує Україна в рамках матеріально-технічної допомоги від партнерів для відновлення боєздатності своєї армії.
"Запит від військ на техніку, в тому числі і броньовану, як от спеціальні броньовані автомобілі, зʼявився буквально в березні 2022 року й доволі масовий, оскільки Збройні Сили виросли в рази: територіальна оборона, єгерські, мотопіхотні бригади, Корпус резерву. Техніки треба було багато", згадує директор Фонду "Повернись живим" Тарас Чмут.
І досі, враховуючи, що війна триває вже понад 20 місяців, питання забезпечення підрозділів бронетехнікою є вкрай актуальним.
Мова йде про тисячі одиниць, які так необхідні для переозброєння та закриття поточних потреб батальйонів та бригад Сил оборони, що беруть участь у бойових діях.
Рішення для перемоги: Чехія закупить боєприпаси до гранатометів РПГ-7, що необхідні для навчання ЗСУ
Яке рішення?
United24 передала Нацгвардії 27 гусеничних бронетранспортерів M113. Вони допоможуть нацгвардійцям ефективніше протидіяти російським окупантам.
Як це працює?
БТР M113 під час використання на передовій:
- забезпечать вогневу підтримку підрозділів у бою,
- здійснюватимуть евакуацію поранених,
- доставлятимуть боєприпаси та провізію до переднього краю.
Кожен переданий бронетранспортер може вмістити до 13 військовослужбовців. Машина захищає екіпаж і десант всередині від куль зі стрілецької зброї та осколків снарядів.
Озброєння M113 в варіанті бронетранспортера складається з одного 12,7-мм кулемета M2HB. Кулемет розміщується на командирській башті, що дозволяє йому робити круговий обстріл.
Боєкомплект кулемета складається з 2000 набоїв стрічками по 100 штук.
Нагадаємо, що раніше міністерство енергетики спільно з підприємствами паливно-енергетичного комплексу України закупили для бригади "Сталевий кордон" бронетранспортери M113.
Техніка була придбана в одній із європейських країн. Машини були на зберіганні та перед відправкою в Україну пройшли модернізацію. Гусеничні БТР вже допомагають прикордонникам знищувати російських окупантів. Їх також використовують для медичної евакуації.
Окрім того, польові випробування бронемашини вітчизняного виробництва останнього покоління БТР-4МВ1 з формулою 8х8 провели воїни Сил оборони України. Ця машина, яку використовує 5-а бригада Національної гвардії, — модернізована версія БТР-4 з новими системами озброєння та поліпшеною бронею
Довідка
Бронетранспортер M113 — одна з найрозповсюдженіших бойових машин у світі, на озброєнні перебуває з 1960 року, зараз стоїть на озброєнні 44 країн.
БТР M113 – основний гусеничний бронетранспортер, який багато часу перебував на озброєнні механізованих військ армії США та багатьох армій інших країн світу.
Екіпаж БТР складається із двох осіб: механіка-водія та командира. Він здатний перевозити до 11 осіб десанту. Також на основі бронетранспортера створено кілька десятків спеціалізованих машин.
За більше ніж пів століття виготовлено 80 тисяч одиниць у понад 40 модифікаціях. Нинішня базова модель — М113A2MK1.
Здебільшого M113 використовують для підвезення піхоти, провізії, озброєння та боєприпасів на лінію фронту, а також для евакуації.