Нацбанк створив управління захисту критичної інфраструктури: як працює це рішення
Національний банк України оновив свою організаційну структуру та створив Управління захисту критичної інфраструктури.
Про це повідомляє пресслужба НБУ, інформує Рубрика.
У чому проблема?
"Відповідно до Закону України "Про критичну інфраструктуру" Національний банк має забезпечувати виконання завдань та функцій суб'єкта національної системи захисту критичної інфраструктури, секторального органу у сфері захисту критичної інфраструктури та оператора критичної інфраструктури", – йдеться в повідомленні.
Яке рішення?
Раніше частину функцій із захисту критичної інфраструктури виконував Департамент безпеки Національного банку.
Водночас з огляду на розширення функцій із захисту критичної інфраструктури у фінансовому секторі та з метою підвищення ефективності виконання відповідних завдань за цим напрямом Національний банк створив у своїй структурі окреме управління.
Зерноекспортерам удвічі зменшили термін повернення валюти в Україну: навіщо це рішення
Як це працює?
Управління захисту критичної інфраструктури НБУ забезпечуватиме формування та реалізацію Національним банком державної політики у сфері захисту критичної інфраструктури та виконуватиме функції, покладені на Національний банк законом.
Управління захисту критичної інфраструктури входить до вертикалі підпорядкування "Платіжні системи та грошовий обіг", загальне керівництво якою здійснює заступник голови Національного банку Олексій Шабан.
"Національний банк постійно працює над посиленням захисту критичної інфраструктури у фінансовому секторі, особливо зважаючи на повномасштабну агресію рф. Створення самостійного профільного управління сприятиме забезпеченню безперервної роботи об'єктів критичної інфраструктури фінансового сектору, ефективного захисту від загроз та безперебійного надання фінансових послуг населенню", – сказав Шабан.
Національний банк здійснюватиме пошук та відбір кандидата на вакантну посаду начальника новоствореного управління.
Довідка
У листопаді Національний банк України з метою оптимізації процесів організаційного забезпечення діяльності Правління та Ради НБУ вніс зміни до власної організаційної структури.
У вертикалі підпорядкування "Загальний блок", керівництво якою здійснює голова НБУ Андрій Пишний, два структурні підрозділи, між якими були розподілені окремі функції щодо забезпечення організації діяльності Ради та супроводження взаємодії з Радою, будуть трансформовані в один підрозділ.
З організаційної структури Національного банку виключається Секретаріат Ради НБУ, а функції цього підрозділу передаються до Офісу правління НБУ та інституційних відносин, який і раніше, зокрема відповідав за організацію та супроводження взаємодії з Радою НБУ.
Тобто тепер усі процеси, які, зокрема, пов'язані з забезпеченням організації діяльності Ради та супроводженням взаємодії правління та Ради, будуть зосереджені в одному підрозділі.
Таке рішення ухвалено регулятором з метою оптимізації виконання власних функцій з урахуванням практики центральних банків, що входять до Європейської системи центральних банків, де впроваджена централізована структура підтримки та організаційного забезпечення для керівних органів, а також зважаючи на необхідність забезпечення виконання рекомендацій, наданих за результатами аудиту.
Імплементація цього міжнародного досвіду в НБУ сприятиме підвищенню ефективності та злагодженості організаційного забезпечення діяльності правління та Ради, поліпшенню взаємодії між Правлінням та Радою, а також оптимізації внутрішніх процесів та ресурсів регулятора.
До оновлених функцій Офісу Правління НБУ належатиме, зокрема:
- розвиток інституційних відносин Національного банку України зі стейкхолдерами;
- розвиток взаємодії Національного банку України з Офісом Президента, Верховною Радою, Кабінетом Міністрів, іншими органами державної влади;
- організація та супроводження діяльності правління НБУ;
- організація та супроводження діяльності Ради НБУ.
Нагадаємо, Національний банк України зобов'язав уповноважені банки приймати у населення значно пошкоджені банкноти гривні. Вони мають їх передавати на дослідження до НБУ.
Також ми повідомляли, що обміняти дрібні монети та банкноти гривні старого дизайну можна до кінця дії воєнного стану та довше.