fbpx
Сьогодні
18:49 29 Лис 2023

Суд продовжив домашній арешт митрополиту УПЦ МП Павлу ще на два місяці

Фото: Суспільне

Сьогодні, 29 листопада, Печерський районний суд Києва продовжив запобіжний захід митрополиту Української православної церкви Павлу Лебедю.

Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на "Суспільне".

Згідно з рішенням суду, Лебідь буде знаходитись під цілодобовим домашнім арештом до 29 січня. Однак сторона обвинувачення спочатку просила продовжити Павлу Лебедю запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту та покласти на нього обов'язки з'являтись до прокурора, не спілкуватися із свідками.

Як заявив прокурор, наразі митрополита звинувачують в умисному розпалюванні ворожнечі та виправдовуванні російської агресії проти України з 2014 року. Також в образі почуттів громадян через їхні релігійні переконання.

"33 млн грн була застава. В Лебедя домашній арешт і він має прибувати до слідчого судді, не спілкуватись з свідками, носити електронний браслет. Він може впливати на свідків і потерпілих, може здійснити нові правопорушення. Прошу продовжити строк дії цих заходів на 60 діб. Він має прибувати до прокурора суду, не відлучатись без дозволу суду, не спілкуватись із свідками", – сказав прокурор.

Водночас адвокати митрополита клопотали про відвід судді Світлани Гречаної. За їхніми словами, суддя ігнорує клопотання сторони захисту, проводить засідання під час повітряної тривоги. Утім, клопотання адвокатів про відвід судді суд не задовольнив.

Довідка

У березні 2023 року Національний заповідник "Києво-Печерська лавра" розірвав договір із УПЦ МП про безоплатне користування лаврою в Києві. Ченці мали покинути монастир і всі будівлі 29 березня. На час перевірки збереження культурних цінностей також закрито печери Лаври.

Митрополит ПЦУ Епіфаній запевнив, що монастир на території Києво-Печерської лаври не буде закрито, а мовою богослужінь буде давня слов'янська разом із сучасною українською мовою.

30 березня Господарський суд Києва відмовив у забезпеченні позову представників Києво-Печерської лаври УПЦ МП до Національного заповідника "Києво-Печерська лавра".

Комісія Міністерства культури та інформаційної політики з приймання-передавання майна 12 квітня нарешті змогла потрапити до Києво-Печерської лаври. Вона продовжила працювати 19-21 квітня. Однак в УПЦ МП скаржилися на незаконні дії представників Мінкульту.

Біля Лаври були сутички. Поліція навіть затримала чотирьох людей, які 19 квітня активно вчиняли хуліганські дії на території Києво-Печерської лаври. А 20 квітня там знову стався конфлікт.

Зрештою Господарський суд Києва 25 квітня заборонив перешкоджати роботі комісії на території Києво-Печерської лаври до закінчення судового розгляду.

У червні ченці Української православної церкви московського патріархату не залишили 79 об'єктів Києво-Печерської лаври. Їх зобов'язали зробити це протягом трьох днів.

13 червня у суді відбулося слухання у справі за позовом УПЦ МП до Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" про усунення перешкод УПЦ МП у користуванні майном, а саме в доступі та здійсненні богослужінь. Суд відмовив УПЦ МП.

30 червня Солом'янський районний суд Києва продовжив ще на два місяці запобіжний захід митрополиту УПЦ МП Павлу Лебедю у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Служба безпеки завершила розслідування і направила до суду обвинувальний акт щодо настоятеля Києво-Печерської Лаври Павла (Петра Лебідя), який причетний до підривної діяльності проти України.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: