Кабмін цифровізував надання гарантійних послуг покупцям техніки: у чому рішення
Кабінет Міністрів впорядкував та цифровізував надання гарантійних послуг покупцям побутової техніки, мобільних телефонів та інших технічно складних побутових товарів.
Про це повідомили у Міністерстві економіки України, повідомляє Рубрика.
У чому проблема?
Одним із ключових напрямів економічного розвитку України, закріпленого у Стратегії, є розвиток цифрових технологій – діджиталізація.
Так, "Цифрова економіка" передбачає трансформацію сфер життя в ефективні, сучасні та комфортні. Досягнення зазначеної цілі стає можливим завдяки стимулюванню бізнесу до цифрових форматів співпраці, повного переходу на електронний документообіг між підприємцями та між підприємцями і клієнтами.
Сфера захисту прав споживачів на рівні з іншими сферами життя в Україні теж поступово трансформується у цифровий простір.
Яке рішення?
Уряд України впорядкував та цифровізував надання гарантійних послуг покупцям побутової техніки, мобільних телефонів та інших технічно складних побутових товарів.
Уряд надав рекомендації державним органам як подавати інформацію для громадян спрощеною мовою: для чого це рішення
Як це працює?
Зазначається, що відповідну Постанову "Про затвердження Порядку гарантійного ремонту (обслуговування) або гарантійної заміни технічно складних побутових товарів" ухвалили на засіданні Кабінету Міністрів України 28 листопада 2023 року.
Що змінює цей документ:
- споживачі отримають доступ до експлуатаційних документів на офіційному веб-сайті виробника та можливість завантажувати їх в електронному вигляді протягом гарантійного терміну;
- зменшується навантаження на бізнес шляхом скасування паперових форм (9 форм), які продавці зобов'язані заповнювати при гарантійному обслуговуванні товару та які створювали підстави для накладання штрафних санкцій Держпродспоживслужбою.
Такі зміни Уряд ухвалив задля спрощення ведення бізнесу, діджиталізації бізнес-процесів та покращення сервісу, що надається кінцевому споживачу.
Зазначимо, що в Україні також уже ухвалили закони про цифрові речі та послуги в Україні.
Тепер українці можуть укладати угоди з цифровими речами та бути захищеними на правовому рівні. Раніше в Україні не було механізмів, які законодавчо регулювали віртуальні активи та контент, що існують лише в цифровому просторі.
Раніше ми повідомляли, що на порталі Дія можна в кілька кліків отримати витяг з Єдиного державного реєстру (ЄДР). Це один з найпопулярніших документів для українців, які були або є підприємцями.