fbpx
Сьогодні
13:51 28 Лис 2023

У Брюсселі підписали меморандум щодо відкриття офісу Європарламенту у Києві

English version here

Фото: Reuters

Відкриття офісу Європарламенту у Києві підтвердила президентка Європарламенту Роберта Метцола під час візиту голови Верховної Ради Руслана Стефанчука до Брюсселя.

Про це передає кореспондент Радіо Свобода.

Як повідомляють, у вівторок Конференція президентів провела зустріч зі спікером Верховної Ради України Русланом Стефанчуком.

"Україна докладає вражаючих зусиль (для проведення реформ – ред.). І конференція президентів Європарламенту підтвердила сьогодні, що Україна продемонструвала тверду основу для того, щоб відкрити переговори про вступ", підкреслила глава Європарламенту.

Метцола повідомила, що рішення про підтримку переговорів з Україною оголосила "Конференція президентів" – орган, що об'єднує керівництво Європарламенту та усіх політичних груп. 

"Ми підписали оновлений меморандум парламентської підтримки демократії між нашими двома парламентами.

Це також практичний спосіб, яким ми як Європарламент можемо допомогти Україні у приєднанні до ЄС. Це партнерство буде посилене нашим рішенням відкрити постійне представництво Європарламенту в Києві", наголосила очільниця Європарламенту.

Руслан Стефанчук додав, що завдяки меморандуму Верховна Рада буде все більше у своїй функціональності відповідати стандартам ЄС.

"Основне, що ми сьогодні зафіксували, що ми йдемо до одного знаменника. Ми інтегруємось один до одного по функціоналу, по інституційності, по загальних цінностях. Я вважаю, що це дуже важливе рішення", – сказав Стефанчук.

Що стосується виконання Україною вимог щодо початку переговорів про членство в ЄС, то Стефанчук зазначив, що Верховна Рада ухвалила у першому читанні два закони, які згадувалися в оцінці Єврокомісії, озвученій на початку листопада.

"До моменту ухвалення рішення український парламент прийме ці закони, які є необхідні, в другому читанні й в цілому.

І я дуже сподіваюся, що Україна не дасть нікому приводів сумніватися в тому, що ми відповідаємо копенгагенським критеріям і ми заслуговуємо на те, щоб почати перемовини про повноцінне членство", – сказав Стефанчук.

Своєю чергою лідери політичних груп зазначили, що вбачають у майбутньому вступі України до ЄС "геостратегічну інвестицію в об'єднану і сильну Європу".

"Україна є і залишатиметься пріоритетом для Європарламенту. Україна може розраховувати на безперервні зусилля і нашу готовність підтримувати легітимні амбіції і прагнення українського народу. 

Лідери політичних груп планують посилити співпрацю з Верховною Радою у 2024 році, у тому числі шляхом зустрічей між комітетами та ознайомчих візитів", наголосили вони.

Нагадаємо, 21 листопада стало відомо, що Європейський парламент погодився відкрити офіс у Києві на прохання президента України Володимира Зеленського. Очікують, що такий офіс полегшить відносин з українським парламентом, зокрема для зв'язку з "відповідними комітетами Європарламенту та полегшення адміністративної роботи".

Як відомо, президентка Європейського парламенту Роберта Метцола активно підтримує Україну, в тому числі в питанні євроінтеграції.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: