На Дніпропетровщині облаштували справжню лікарню під землею: у чому рішення
У Дніпропетровської області в одній із клінік облаштували підземне укриття з кімнатами інтенсивної терапії та повноцінною операційною.
Про це повідомив очільник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак, пише Рубрика.
У чому проблема?
Російські агресори обстрілюють Україну ракетами та керованими авіабомбами. Вони "високоточними" ударами знищує "військові обʼєкти", котрими майже з перших днів війни, стали та продовжують ставати лікарні, пологові будинки, школи, дитячі садочки, цілі житлові квартали з сотнями будинків тощо.
Щодня по усій Україні лунають сповіщення про повітряну тривогу. Люди змушені проводити свій час в укриттях, ховаючись від потенційної, а час від часу і реальної загрози.
За даними ОВА, Дніпропетровщину ворог атакує постійно з перших днів війни. Важка артилерія б'є по Дніпру, Нікополю, Марганецькій та Червоногригорівській громадах.
Нагадаємо, 26 травня росіяни обстріляли поліклініку та ветеринарну клініку у Дніпрі, після чого виникла пожежа. Тоді загинули 4 людей та 32 отримали поранення.
Ризикувати не маємо права: схема оповіщення населення про ракетну небезпеку не зміниться
Протирадіаційне укриття площею понад 1000 м² відкрили у ліцеї на Київщині: у чому рішення
Яке рішення?
На Дніпропетровщині в одній із клінік облаштували підземне укриття з кімнатами інтенсивної терапії та повноцінною операційною.
Як це працює?
Облаштовувати це укриття почали ще на початку повномасштабного вторгнення.
Частину робіт медичний заклад виконав своїми силами, далі приєднався фонд ЮНІСЕФ. Міжнародні партнери допомогли з ремонтом сховища.
Зі слів Лисака, це укриття — справжня лікарня під землею із можливістю проводити невідкладні операції за будь-яких умов.
Зокрема, у цьому укритті обладнали:
- палати,
- кімната інтенсивної терапії, до якої проведений кисень,
- операційна,
- зони відпочинку з мультимедіа в коридорах.
Окрім того укриття забезпечили запасом води, медикаментами, продуктами. Також проведено Wi-Fi та встановлено альтернативні джерела енергії.
Нагадаємо, що у Національній дитячій спеціалізованій лікарні НДСЛ "Охматдит" військовослужбовці Державної спеціальної служби транспорту завершили роботи з будівництва та облаштування укриття.
Окрім того, в Україні почав працювати сайт "Залізне укриття", де буде представлена інформація про стан сховищ. За 2023 рік в Україні мають бути приведені до ладу 6847 укриттів.