Наєв: чимала кількість мобільних груп ППО захищає небо на півночі України
Українське небо в Північній оперативній зоні охороняють не тільки відомі зенітно-ракетні комплекси, ефективне бойове чергування здійснює чимала кількість мобільних вогневих груп протиповітряної оборони.
Про це командування Об'єднаних сил Збройних сил України повідомляє у Фейсбуці з посиланням на командувача генерал-лейтенанта Сергія Наєва, пише Рубрика.
Як зазначають в командуванні, росіяни не припиняють спроб завдати дошкульних повітряних ударів, спрямованих, у першу чергу, на критичну інфраструктуру, військові та енергетичні об'єкти. Щодня на українські міста і села скеровуються ракети різних систем та безпілотні літальні апарати, начинені вибухівкою. Протидіяти намаганням ворога покликана система ППО.
За словами командувача Об'єднаних сил ЗСУ, в Північній оперативній зоні українське небо охороняють не тільки відомі зенітно-ракетні комплекси. Бойове чергування здійснює чимала кількість мобільних вогневих груп ППО.
"Невеликі зенітні комплекси вражають різноманіттям. Серед підрозділів ППО користується популярністю мобільний зенітний комплекс MR-2 Viktor. Системи з німецьким кулеметом MG-3, американським великокаліберним кулеметом Browning M2. Тим не менш, українські воїни не цураються використовувати у мобільних вогневих групах й старі радянські кулемети ДШКМ та "Максим", – наголосив генерал-лейтенант.
Як зауважив командувач, з точки зору технологій західні системи кращі, ніж радянські, проте українські воїни використовують все, що може вбивати ворога. Але успіх у двобої з ворожою ціллю залежить не лише від вміння одного екіпажу, а від спільної роботи усіх мобільних вогневих груп, які здатні утворити необхідну щільність перехресного вогню.
"Влучання, які я спостерігав, були точними. Цілі були уражені. Ефективність наших мобільних груп висока. Але, щоб бути впевненим, що кожна ворожа ціль в українському небі буде збита, ми постійно проводимо роботу щодо підвищення їхньої підготовки. Приємно бачити, що хлопці мотивовані і знають, що робити", – повідомив Наєв.
Водночас, наголосив він:
"Якщо ж говорити про всю систему протиповітряної оборони, то нам, звичайно, хотілося б отримати від партнерів ще більше технологічно нових західних зразків. Але на даний час ми вживаємо усіх заходів, в тому числі організаційного характеру, щоб підвищити ефективність того, що маємо".
Як повідомляла Рубрика, Україна та Сполучені Штати Америки для посилення протиповітряної оборони нашої країни модернізували "Буки" під американські ракети.
Окрім того, Україна та Сполучені Штати Америки в рамках програми FrankenSAM створили "гібридні" системи протиповітряної оборони, які можуть запускати сучасні зенітні ракети західного калібру із модернізованих радянських пускових установок.
Також нещодавно в Україні ще стали на бойове чергування додаткові системи протиповітряної оборони NASAMS від партнерів.
Також Німеччина до кінця року передасть Україні ще дві системи протиповітряної оборони IRIS-T.